fot. Rok Perko - Alpine Skier (Slovenia)

fot. Rok Perko – Alpine Skier (Slovenia)

Słoweński alpejczyk Rok Perko, specjalizujący się w konkurencjach szybkościowych miał wypadek na treningu w Kauntertal, którego skutkiem jest złamane żebro. Do szpitala narciarz został przetransportowany śmigłowcem. 

Dziś podczas treningu w Austrii Rok Perko trafił zaliczył nieprzyjemny upadek, podczas którego złamane zostało piąte żebro po prawej stronie. Po wypadku Słoweniec odczuwał ból w klatce piersiowej, dlatego śmigłowcem został zabrany do szpitala.

Perko na ten sezon nie został powołany do kadry narodowej Słowenii. Brak dobrych rezultatów 32-latka w poprzednim sezonie przesądził o tym, że Słoweńcy zrezygnowali z udzielenia tego typu wsparcia Rokowi Perko. Mimo wszystko może on trenować z reprezentacją, ale musi sam pokrywać koszty treningów. Słoweński szybkościowiec postanowił jeszcze spróbować powalczyć o lepsze wyniki i powrót do dawnej formy. Choć nigdy nie należał on do ścisłej światowej czołówki to może pochwalić się miejscem na podium w zawodach Pucharu Świata. W sezonie 2012/2013 stanął na drugim stopniu podium po zawodach w zjeździe w Val Gardenie. Od sezonu 2013/2014 nie udało mu się jednak zapisać na swoim koncie żadnego punktu PŚ, a dodatkowo zmagał się z różnymi kontuzjami.

Źródło: siol.net

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.