Robert Mateja: Problemy ze sprzętem, świat nam odjechał!

fot. tzn.com.pl
fot. tzn.com.pl

Robert Mateja wypowiedział się na temat słabego występu naszych skoczków podczas weekendu w Klingenthal inaugurującego nowy sezon Pucharu Świata. Trener kadry juniorów uważa, że to wina problemów ze sprzętem.

Mateja przypomniał, że podobnie zaczęliśmy sezon dwa lata temu. Wtedy w konkursie drużynowym w Kuusamo zajęliśmy ostatnie miejsce. Trener juniorów uważa, że i tym razem powodem słabszego występu naszych skoczków są problemy ze sprzętem.
– Początek sezonu jest taki, jak dwa lata temu, kiedy to również słabo się zaprezentowaliśmy. To przez problemy ze sprzętem, tu świat nam odjechał. Jednak uważam, że szybko dogonimy czołówkę – stwierdził.

Trener uważa również, iż decyzja o wycofaniu się ze startu w Klingenthal Kamila Stocha była słuszna.
– Bardzo dobra decyzja. Przed nami jeszcze wiele konkursów, a sezon jest długi – dodał trener.

Zdaniem Roberta Matei do sezonu bardzo dobrze przygotowany jest Piotr Żyła, który najlepiej spisał się w miniony weekend.
– Z tego co widziałem, Piotrek Żyła jest mocny pod względem motorycznym. Do sezonu jest bardzo dobrze przygotowany. Są jeszcze małe mankamenty techniczne, ale Piotrek jest już trzeci rok w  czołówce i powinien walczyć o jak najwyższe lokaty – zakończył trener kadry juniorów.

źródło: sport.interia.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.