Robert Mateja po zawodach w Szczyrku

fot. PZN
fot. PZN

W minioną sobotę na skoczniach w Szczyrku odbył się Memoriał Tadeusza Pawlusiaka. W kategorii Open dominowali zawodnicy z kadry Roberta Matei. 

Zawody wygrał Krzysztof Leja, drugi był Przemysław Kantyka, a na najniższym stopniu podium stanął Dawid Jarząbek. Trener Mateja był zadowolony ze skoków swoich podopiecznych i przebiegu zawodów. Podkreśla, że celem tego startu była zabawa skokami, a wyniki nie były najważniejsze.
– Zawody były dobrze zorganizowane, a pogoda dopisała. Jak to w skokach trzeba było mieć nieco szczęścia do warunków, ale było w miarę sprawiedliwie – ocenił trener.

W minionym tygodniu Kadra Juniorów odbyła zgrupowanie a zawodnicy oddali pierwsze skoki w sezonie na skoczni HS77 w Szczyrku.
– Pierwsze zgrupowanie miało charakter organizacyjny. Chłopcy oddali też pierwsze skoki. Mają za sobą cztery treningi na skoczni HS-77 w Szczyrku, obowiązkowe badania lekarskie w Warszawie, a także ćwiczenia motoryki, siły i wytrzymałości. Zabraliśmy też chłopaków na trening nordic walking, to była dla nich taka nowość, trochę inne ruchy. To było w ramach marszobiegu. Skakali wszyscy poza Dawidem Jarząbkiem, który dopiero wczoraj wrócił do treningów na skoczni po kontuzji. Tuż po zakończeniu sezonu zimowego złamał rękę i przechodził rehabilitację – mówi Mateja.

Obecnie Kadra Juniorów razem z Kadrą A i B, przebywają w Szczyrku na kolejnym zgrupowaniu. Tym razem zawodnicy Roberta Matei oddają skoki na skoczni HS106. Następne zgrupowanie zaplanowane jest w Planicy, gdzie ponownie udadzą się zawodnicy ze wszystkich kadr.

źródło: pzn.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.