Robert Johansson ze złotym medalem mistrzostw Norwegii

W rozgrywanych na normalnej skoczni w Oslo mistrzostwach Norwegii najlepszy okazał się szósty zawodnik Pucharu Świata 2018/2019 Robert Johansson. Drugie miejsce zajął junior Thomas Aasen Markeng, a trzecie powracający do startów Daniel Andre Tande.

Dzisiaj w stolicy Norwegii na skoczni normalnej odbyła się rywalizacja o triumf w mistrzostwach kraju. Ze złota cieszyć się może medalista olimpijski z Pjongczangu Robert Johansson. 29-letni zawodnik po skokach na odległości odpowiednio 103 w pierwszej i 100 metrów w drugiej serii wyprzedził mistrza świata juniorów Thomasa Aasen Markenga o 3,8 punktu (104 i 101,5 m). Podium wywalczył także powracający po problemami z kontuzją Daniel Andre Tande. On z kolei stracił do Johanssona już znacznie więcej – 12,5 pkt. W czołowej piątce znaleźli się również kombinator norweski Jarl Magnus Riiber, a także ex aequo Marius Lindvik i Robin Pederson.

Nieco dalej zostali sklasyfikowani ósmy dziś Johann Andre Forfang oraz dziewiąty Halvor Egner Granerud. Ich zdołał wyprzedzić także Anders Hare. Czołową dziesiątkę zamknął Anders Ladehaug.

źródło: kjump.no

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.