Robert Johansson: Nowy rekord świata w Planicy jest zupełnie możliwy

Za nami ostatnie kwalifikacje w tym sezonie. Ich triumfatorem został Robert Johansson. Norweg był bardzo zadowolony ze swoich prób. Udało nam się porozmawiać z zawodnikiem na ich temat.

Zdaniem Norwega, kwalifikacje stały na bardzo wysokim poziomie. – Idealnie pokazuje to jak daleko trzeba było skoczyć, by chociaż zakwalifikować się do konkursu. Warunki były też bardzo równe dla wszystkich – powiedział. Skoczkowi zależy, by jego próby wyglądały tak samo dobrze przez cały weekend. Jego celem jest kontynuowanie skakania na wysokim poziomie. – Jeżeli będę w stanie to osiągnąć, będę liczyć się w walce o czołowe lokaty – wyraził nadzieję.

Johansson był zachwycony słoweńską publiką. – Uwielbiam tutaj skakać. Publika jest niezwykła. Dzisiaj jest dopiero czwartek, a przyszło już tak wiele osób. Jest głośno i wspaniale – stwierdził. Zawodnik wypowiedział się też na temat możliwego pobicia rekordu świata podczas tego weekendu. Norweg uważa, że jest to zupełnie możliwe tak długo jak będą równe warunki, a skocznia będzie dobrze przygotowana. – Decydować będą też dyspozycja dnia danego zawodnika. Konieczne będzie też trochę szczęścia – zakończył.

Z Planicy dla sportsinwinter.pl, Zuzanna Wydera

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.