Robert Hrgota na dłużej z kadrą Słowenii

Foto: BOBO

Robert Hrgota po udanym debiucie w roli trenera pierwszej kadry zostaje ze Słoweńcami na dłużej. Przedłużył kontrakt o kolejne dwa sezony. Pracę z pierwszą reprezentacją tego kraju rozpoczął podczas grudniowych mistrzostw świata w lotach w Planicy.

Foto: Bobo

Hrgota pracę ze słoweńskim skoczkami rozpoczął w grudniu 2020 roku podczas domowych mistrzostw świata w lotach. Burza, którą swoim wpisem w mediach społecznościowych wywołał Timi Zajc doprowadziła do dymisji ówczesnego trenera Gorazda Bertoncelja. Jego miejsce zajął, wtedy asystent, Robert Hrgota stając się jednocześnie jednym z najmłodszych trenerów w gnieździe. Po zakończonym sezonie 2020/2021 podjął decyzję o przedłużeniu umowy na kolejne dwa sezony.

Przedłużenie umowy z obecnym trenerem wydaje się dobrym ruchem ze strony słoweńskiego związku. Od przejęcia pierwszej kadry przez Hrgote z dobrej strony pokazywał się Anze Lanisek, stając kilkukrotnie na podium konkursów zaliczanych do Pucharu Świata oraz zdobywając brązowy medal podczas marcowej imprezy mistrzowskiej o Oberstdorfie. Udane występy zaliczył również Bor Pavlovcic, stając na podium trzech konkursów.

 

Źródło: twitter.com/informacja własna