Richard opuści zawody w Soelden, Stechert cały sezon

Photo credit: seberbi / Foter / CC BY-NC-ND
Photo credit: seberbi / Foter / CC BY-NC-ND

Niedawno informowaliśmy o konieczności opuszczenia sezonu 2015/2016 przez szwedzkiego alpejczyka Mattsa Olssona. Nie jest on jedynym pechowcem, któremu rywalizacja w przyszłą zimę przejdzie koło nosa z powodu kontuzji. Również niemiecki alpejczyk Tobias Stechert będzie musiał zrezygnować ze startów w tym okresie. Krótsza przerwa czeka Cypriena Richarda.

Niemiecki specjalista od konkurencji szybkościowych, który w poprzednim sezonie 3 razy plasował się w czołowej trzydziestce zjazdu w Pucharze Świata będzie musiał poddać się operacji kolana pod koniec sierpnia. Dyrektor narciarstwa alpejskiego w Niemieckim Związku Narciarskim Wolfgang Maier powiedział w piątek przy okazji badań Stecherta w Underns w Tyrolu, że jego starty w kolejnym sezonie są wykluczone. Dodał, że uraz jakiemu uległ Stechrt spowodował duże szkody w kolanie. Problemy 30-letniego alpejczyka z kolanami trwają już wiele lat. Z tego powodu musiał m.in. zrezygnować z udziału w Mistrzostwach Świata w Vail/Beaver Creek w poprzednim sezonie.

Nieco mniej poważna kontuzja dotknęła natomiast Francuza Cypriena Richarda. Winna temu była dziura w stoku, w którą wjechał Richard. Wynikiem tego zdarzenia jest potrójne złamanie w stopie, które dla doświadczonego 36-letniego narciarza oznacza 6-tygodniową przerwę w startach. Jest to równoznaczne z tym, że Richarda nie zobaczymy w zawodach otwarcia sezonu w Soelden, które będą miały miejsce już za miesiąc. Cyprien Richard powiedział, że robi wszystko, aby być w dobrej formie na początku grudnia i móc wystartować w zawodach w Beaver Creek. Jednym z większych sukcesów Francuza jest wicemistrzostwo świata z 2011 roku z Garmisch-Partenkirchen w gigancie. W tym samym roku udało mu się także w tej samej konkurencji w Adelboden wygrać jedyne w swojej karierze zawody Pucharu Świata.

Źródło: tt.com/skionline.ch

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.