Richard Freitag Mistrzem Niemiec!

Richard Freitag
fot. Kinga Kluk

W minioną sobotę w niemieckim Hinterzarten na skoczni normalnej Adlerschanze  odbyły się krajowe mistrzostwa, w których rywalizowała właściwie cała czołówka skoczków naszych zachodnich sąsiadów. Tytuł wywalczył Richard Freitag, który wręcz znokautował swoich rywali. W obu seriach oddał najdłuższe skoki (104,5 m i 103,5), co dało mu przewagę 14 punktów nad Andreasem Wankiem (102,5 m, 99,5 m).

Warto zauważyć, że to pierwszy tytuł Mistrza Niemiec dla Freitaga. – To mój pierwszy tytuł mistrzostw kraju. W przeszłości mi się nie udawało, dzisiaj wszystko poszło zgodnie z planem. To był naprawdę dobry konkurs – napisał po konkursie złoty medalista. Podium uzupełnił Karl Geiger z dwoma skokami na odległość 101 metrów. Dopiero piaty był Severin Freund () a siódmy Andreas Wellinger.

W niedzielnym konkursie drużynowym triumfowała pierwsza drużyna z Bawarii (Andreas Wellinger, Karl Geiger, Marinus Kraus i Severin Freund; 1034 pkt), wyprzedzając swoich klubowych kolegów Bawaria II (Markus Eisenbichler, Pius Paschke, Daniel Wenig, Michael Neumayer; 1012 pkt) oraz pierwszą drużynę Badenii i Wuerttembergi (Dominik Maylaender, Niklas Wangler, Kevin Horlacher, Andreas Wank; 971 pkt).

Źródło: berktuschi.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.