Rewolucja w kalendarzu LGP?

fot.: Agnieszka Białek
fot.: Agnieszka Białek

17 kwietnia poznamy ostateczny kalendarz na tegoroczną edycje Letniej Grand Prix w skokach narciarskich. Walter Hofer w wywiadzie dla berkutschi.com, zapowiada małą rewolucję w nim. 

W zarysie kalendarza, opublikowanego w październiku poprzedniego roku przez Międzynarodową Federacje Narciarską (FIS), Letnia Grand Prix w skokach narciarskich ma się rozpocząć konkursem w Wiśle (31.07 – 01.08). Następnie zawodnicy mają udać się do Hinterzarten (08.08) i Courchevel (14.08). Po konkursie we Francji, skoczków czeka wyprawa do Azji: Hakuba (29.08 – 30.08), Almaty (12.09 – 13.09). Nowością we wstępnym kalendarzu są zawody w Chaikovskym (Rosja), które zostały zaplanowane na 18 i 19 września. Cykl miałby się zakończyć tak jak w poprzednich latach konkursami w Hinzenbach (27.09) i Klingenthal (03.10).

Wstępny kalendarz LGP (z dn. 03.10.2014 r.) 

Pierwszą informacje o planowanych zmianach dostaliśmy już styczniu w trakcie konkursów Pucharu Świata w Zakopanem. Ogłoszono wtedy, że LGP wraca do tego miasta. Teraz wydaję się to być sprawą przesądzoną, ponieważ Apoloniusz Tajner (Prezes PZN) i Andrzej Kozak (Prezes TZN) podają konkretną datę konkursu na Wielkiej Krokwi (03.08.).

Jednak to Walter Hofer w ostatnim wywiadzie dla portalu berkutschi.com zapowiedział dużą rewolucję w kalendarzu LGP – Chcemy, aby LGP miało bardziej spójny program. Dlatego pierwsza połowa cyklu odbędzie się w Europie. Zaczniemy w Polsce, następnie udamy się do Klingenthal i Hinterzarten, zaś potem do Courchevel i Einsiedeln. Po zawodach na Starym Kontynencie będziemy kontynuować cykl w Azji, Rosji i Kazachstanie. Finał odbędzie się w Hinzenbach – komentuję Dyrektor Pucharu Świata w skokach narciarskich.

Wygląda na to, że Klingenthal straci finałowy konkurs LGP na rzecz Hinzenbach i będzie kolejnym przystankiem w cyklu zaraz po konkursach w Wiśle i Zakopanem. Dodatkowo FIS przewiduje konkurs w szwajcarskim Einsiedeln. Nowością jest również podzielenia LGP na część europejską i azjatycką.

Oficjalny kalendarz Letniego Grand Prix w skokach narciarskich zostanie opublikowany 17 kwietnia po zebraniu komisji kalendarzowej w Zurychu. Wnioskując po słowach Waltera Hofera, możemy spodziewać się w nim sporych niespodzianek.

Źródło: berkutschi.com/fis-ski.com/Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.