Resi Stiegler i AJ Ginnis mistrzami USA w slalomie

23:37, 26.03.2017 Marek Cielec Aktualizacja: 23:40, 26.03.2017

W drugim dniu mistrzostw USA w narciarstwie alpejskim w Sugarloaf zorganizowano zmagania w slalomie. Mikaela Shiffrin nie startowała w tym roku, dzięki czemu pozostałe zawodniczki mogły odetchnąć i spokojnie powalczyć o wygraną. Najlepsza wśród pań była Resi Stiegler, a mistrzem w kategorii mężczyzn został AJ Ginnis.

W tym sezonie tylko trzy Amerykanki punktowały w Pucharze Świata w narciarstwie alpejskim kobiet. Poza Mikaelą Shiffrin były to Resi Stiegler i Megam McJames. Od Stiegler można było oczekiwać bardzo dobrej jazdy i 31-letnia Amerykanka nie zawiodła tych oczekiwań. Uzyskała najlepsze czasy zarówno w pierwszym jak i w drugim przejeździe i pewnie zwyciężyła, po raz drugi w karierze zostając mistrzynią USA w slalomie. Poprzedni tytuł wywalczyła 10 lat temu. Drugie miejsce w zawodach zajęła Kanadyjka Roni Remme, która wolała pozostać w Sugarloaf po Pucharze Nor-Am niż jechać do Kanady na mistrzostwa swojego kraju w slalomie gigancie, które również miały dziś miejsce. Remme do Stiegler straciła 0,92 sek. Na kolejnych miejscach uplasowały się już reprezentantki USA. Trzecia była Lila Lapanja (+1,25 sek.), a czwarta Foreste Peterson (+1,46 sek.). Miejsce piąte zajęła Megan McJames (+1,60 sek.), a szóste Julia Ford (+1,60 sek.).

Wyniki slalomu kobiet

W slalomie mężczyzn pierwsze miejsce zajął 22-letni AJ Ginnis. Do tej pory najlepszym wynikiem Ginnisa na mistrzostwach USA było 2. miejsce w 2015 roku. Dziś o 0,15 sek. pokonał on bardziej doświadczonego kolegę z reprezentacji - Davida Chodounsky`ego, który uplasował się na drugim miejscu. Chodounsky mistrzem swojego kraju w slalomie był już 4 razy, wygrał także rok temu. Ten sezon był nieco gorszy w jego wykonaniu niż poprzednie i nie udało mu się też obronić tytułu mistrza USA, który trafił do Ginnisa. Trzeci był Michael Ankeny ze stratą 0,88 sek. Na miejscu czwartym znalazł się Robby Kelley (+1,28 sek.), na piątym Sandy Vietze (+1,31 sek.), a na szóstym Tucker Marshall (+1,85 sek.). W pierwszym przejeździe wypadli m.in. Mark Engel i Hig Roberts.

Wyniki slalomu mężczyzn

Ostatnią konkurencją na mistrzostwach USA w Sugarloaf będzie slalom gigant. W poniedziałek udział w tej konkurencji wezmą kobiety, a we wtorek mężczyźni.