Reprezentacja Szwajcarii w biegach kończy przygotowania do sezonu

fot.cdn.fasterskier.com

fot.cdn.fasterskier.com
fot.cdn.fasterskier.com

Znane z zawodów Pucharu Świata w Szwajcarii Davos to ostatni przystanek szwajcarskich biegaczek i biegaczy przed nowym sezonem. Szwajcarska strona Nordic Online prezentuje w jaki sposób Szwajcarzy spędzą ostatnie dni przed zawodami pucharowymi w Ruce.

Reprezentacja Helwetii w ostatnich zawodach tego sezonu wystartuje w następującym składzie: Dario Cologna, Jonas Baumann, Curdin Perl, Jöri Kindschi, Jovian Hediger, Gianluca Cologna, Nathalie von Siebenthal, Laurien van der Graaf. Liderem zespołu będzie legenda biegów narciarskich Dario Cologna. Na dobry start w rozgrywanym w sobotę 26 listopada sprincie techniką klasyczną liczą van der Graaf, Hediger i Kindschi. W niedzielnych biegach na 10 i 15 kilometrów klasykiem powalczą nadzieja szwajcarskich biegów von Siebenthal oraz reszta męskiej ekipy.

Głównym celem Szwajcarów zarówno jak i innych reprezentacji będą mistrzostwa świata w Lahti. Podczas nich o medal zechce powalczyć Dario Cologna, która przyznał, że do sezonu przygotowany jest w 72 procentach. Dużą część przygotowań biegacze spędzili w Aigle pod wodzą nowego szkoleniowca Phillipa Furtera. Zawodnicy wykazują zadowolenie z pracy z nowym trenerem.

W piątek i w sobotę w Davos Szwajcarzy będą poddani specjalnym testom, które mają sprawić w jakiej formie są zawodnicy. W poniedziałek 8-osobowa kadra wyruszy już do Ruki.

źródło: nordic-online.ch

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.