Reprezentacja Norwegii bez lekarza na zgrupowaniu w Val Senales

fot. wikipedia.org

fot. wikipedia.org
fot. wikipedia.org

Reprezentantki Norwegii podczas zgrupowania wysokogórskiego we włoskim Val Senales nie mają do swojej dyspozycji lekarza . Federacji nie udało się znaleźć zastępstwa dla Fredrika Bendiksena, który niespełna tydzień temu podał się do dymisji.

Norweżki w środę rozpoczęły zgrupowanie wysokogórskie we Włoszech. Razem z całą kadrą miał się tam pojawić lekarz reprezentacji, Fredrik Bendiksen. W związku z ostatnimi wydarzeniami medyk zrezygnował jednak ze swojej funkcji i Norwegowie nie zdołali znaleźć dla niego zastępstwa w tak krótkim czasie. – W chwili obecnej nie mamy lekarza, który mógłby z nami przebywać od samego początku zgrupowania. Mamy jednak nadzieję, że w ciągu najbliższych dni uda nam się znaleźć osobę, która będzie chciała uczestniczyć w pierwszej części treningów – mówi Vidar Løfshus.

Reprezentacją Norwegii przez pierwszą część zgrupowania miał się zajmować właśnie Fredrik Bendiksen, a w drugiej części miał dotrzeć Petter Olberg. – Rzadko kiedy mamy lekarza podczas całego pobytu. W tym przypadku mieliśmy szczęście, bo zapowiadało się na to, że przez wszystkie dni będziemy mieli opiekę medyczną. Obecnie nie mamy na etacie lekarza, a do wyboru są tylko tacy, którzy mogliby przyjechać na weekend – tłumaczy szef norweskich biegów narciarskich stacji NRK. – Ważne jest, aby lekarz znał sportowców. Najważniejszą rzeczą jest to, aby miał związek z zawodnikami z którymi pracuje – dodaje.

Norwegowie będą musieli sobie teraz poradzić bez lekarza na cały etat, ale ekspert od biegów narciarskich Torgeir Bjørn uważa, że i na to można znaleźć receptę. – Podróż na obóz wysokościowy do Włoch bez lekarza to odważny pomysł. To oczywiste, że choroby wymagają interwencji lekarza, ale zawsze możemy poprosić o konsultację telefoniczną – zaznacza Bjørn.

Źródło: NRK

Latest posts by Daniel Topczewski (see all)

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.