Repiłow i Iwanowa nadal na czele – analiza klasyfikacji Pucharu Świata w saneczkarstwie

0

Victoria Demchenko (RUS, Russland), Rennrodel-Weltcup Innsbruck-Igls, *** Victoria Demchenko RUS Russia Luge World Cup Innsbruck Igls xprx

Wiktoria Demczenko, trzecia zawodniczka klasyfikacji generalnej (fot. newsarticleinsiders.com)

Po pierwszych zawodach saneczkarskiego Pucharu Świata w roku 2020 na czele klasyfikacji generalnych nie doszło do znaczących zmian. Pozycję liderów w konkurencjach indywidualnych utrzymali Rosjanie, Tatiana Iwanowa i Roman Repiłow. Sporą przewagę nad resztą stawki w konkurencji dwójek mają natomiast Niemcy…

W tabeli zwyciężczyń konkursów Pucharu Świata pań w bieżącym sezonie pojawiają się tylko dwa nazwiska. Tatiana Iwanowa i Julia Taubitz wygrywały po trzy razy. W klasyfikacji generalnej obie panie dzielą tylko dwa punkty – minimalnie lepsza jest póki co Rosjanka, która zainkasowała już 482 oczka. Trzecia w “generalce”, Wiktoria Demczenko, traci 150 punktów do liderki, co jest stratą niezwykle trudną do odrobienia. Klaudia Domaradzka jest 27. (54 punkty).

klasyfikacja generalna saneczkarek

Roman Repiłow nie zachwycił wynikiem w Altenbergu (10. miejsce), ale wobec jeszcze słabszej postawy Jonasa Muellera powiększył swoją przewagę nad wiceliderem klasyfikacji generalnej. Obecnie wynosi ona 81 punktów. Trzecie miejsce zajmuje Włoch Dominik Fischnaller, tracący do Rosjanina już ponad 100 punktów. Mateusz Sochowicz utrzymał 24. miejsce w klasyfikacji generalnej. To samo miejsce zajął w zawodach w Altenbergu. Kacper Tarnawski jest 37.

klasyfikacja generalna saneczkarzy

Toni Eggert i Sascha Benecken z Niemiec nie schodzą w tym sezonie poniżej drugiego miejsca w zawodach PŚ. Nie dziwi więc fakt, że mają już ogromną przewagę nad kolejną dwójką w klasyfikacji generalnej. Niemcy, którzy zdobyli już 555 punktów, wyprzedzają swoich rodaków, Tobiasa Wendla i Tobiasa Arlta o 84 oczka. Za nimi plasują się zwycięzcy z Altenbergu, Austriacy Steu i Koller. Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski nie wystartowali w ostatni weekend. W klasyfikacji generalnej utrzymują przyzwoite, trzynaste miejsce.

klasyfikacja generalna dwójek

Już w ten weekend saneczkarze powalczą w Mistrzostwach Europy. Te zawody to jednocześnie kolejny cykl Pucharu Świata. Odbędą się one na torze w Lillehammer, pamiętającym Igrzyska Olimpijskie z 1994 roku.

źródło: informacja własna

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.