Remont skoczni w Lake Placid z myślą o Uniwersjadzie w 2023 roku

fot.: wikipedia.org

(fot.: wikipedia.org)

Jak podaje Adirondack Daily Enterprise na skoczniach K-90 i K-120 w Lake Placid rozpoczął się remont, który ma na celu poprawienie stanu skoczni przed rozgrywanymi na niej za 4 lata zawodami zimowej Uniwersjady. Na usprawnienia przeznaczono w całości 80 milionów dolarów, a 3 mają wystarczyć, by do jesieni tego roku uporać się m.in. z rozbiegiem skoczni, na których wstawione zostaną nowe tory najazdowe.

Remont torów najazdowych już się rozpoczął – zniknęły poprzednie, które mają teraz zostać zastąpione nowocześniejszymi. Mają one usprawnić obiekt, by ten był w stanie organizować większą liczbę wydarzeń i być przystosowany do treningów, wykorzystujących skocznie zawodników.

ORDA (Olympic Regional Development Authority) – instytucja zajmująca się przedsięwzięciem – zatwierdziła także plany, co do zamontowania na obiekcie kolejki gondolowej mieszczącej 8 osób, przeszklonej windy w wieży startowej oraz stworzenia trasy do zjazdów na linie, które mają być atrakcją dla zwiedzających Lake Placid turystów.

Wszelkie inwestycje związane z 31. Uniwersjadą, którą gościć będzie właśnie amerykański ośrodek miałyby pochłonąć około 80 milionów dolarów i trwać aż do 2023 roku. Sprawy na skoczni to kwestia 3 milionów dolarów i terminu tegorocznej jesieni. Za pozostałą kwotę powstaną bądź zostaną odnowione m.in. trasy biegowe i biathlonowe regionu.

W Lake Placid dwukrotnie odbyły się zimowe igrzyska olimpijskie – w 1932 i w 1980 roku. Miejscowość ta organizowała także mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym z 1950 roku, będące pierwszymi po II wojnie światowej. W 1991 odbyły się tu także 3. mistrzostwa świata w narciarstwie dowolnym. Na torze lodowym rozgrywano tu: dwukrotnie mistrzostwa świata w saneczkarstwie (w 1983 i 2009 roku), dwukrotnie mistrzostwa świata w skeletonie (w 1997 i 2009 roku) oraz aż ośmiokrotnie mistrzostwa świata w bobslejach.

Źródło: Adirondack Daily Enterprise/wikipedia.org/informacja własna

1 thought on “Remont skoczni w Lake Placid z myślą o Uniwersjadzie w 2023 roku

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.