Rekordowa frekwencja V edycji „Celuj w Igrzyska”

fot: biathlon.pl
fot: biathlon.pl

Gospodarzami V edycji “Celuj w Igrzyska” były Kościelisko, Duszniki-Zdrój i Jakuszyce. We wszystkich kategoriach wiekowych wzięło udział ponad 250 zawodników z 21 klubów, co jest rekordem frekwencji.

Rywalizacja toczyła się w czterech kategoriach wiekowych: juniorów, juniorów młodszych, młodzików i młodzików młodszych. Najlepsi w pierwszej grupie okazali się Tadeusz Nędza-Kubiniec z BKS WP Kościelisko i Kamila Cichoń z IKN Górnik Iwonicz-Zdrój. Nędza-Kubiniec wyprzedził Karola Jurka i Tomasza Jurczaka, a Cichoń Karolinę Trzaskę i Paulinę Krzyżak.

Wśród juniorów młodszych rywalizacja toczyła się od samego początku pomiędzy Przemysławem Bancerzem i Wojciechem Filipem, którzy reprezentowali Polskę na Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich w Lillehammer. Biathloniści z Czarnego Boru zdominowali klasyfikację generalną, ale ostatecznie triumfował pierwszy z nich, który wygrał cztery biegi.

Najwięcej emocji w walce o końcowy triumf było wśród juniorek młodszych. Między pierwszą Patrycją Rutecką z MKS Karkonosze Jelenia Góra a trzecią Natalią Tomaszewską z BKS WP Kościelisko było tylko pięć punktów różnicy.

Najlepszym młodzikiem w kraju jest Wojciech Janik z UKN Melafir Czarny Bór, który w całym sezonie przegrał tylko jeden z rozgrywanych biegów. Na podium klasyfikacji końcowej stanęli Jakub Ogorzałek (MKS Duszniki Zdrój) oraz Dawid Woźniak (MKS Karkonosze Jelenia Góra).

Już drugi rok z rzędu najlepsza w swoim przedziale wiekowym okazała się Daria Gembicka trenująca w UKS Lider Katowice. Cztery wygrane biegi i dwa miejsca na trzecim stopniu podium pozwoliły biathlonistce z Katowic uzyskać 18 punktów przewagi nad Pauliną Pawliczek z BKS WP Kościelisko. Na trzecim miejscu uplasowała się jej klubowa koleżanka Natalia Stachoń.

Wśród młodzików młodszych także nie zabrakło walki do ostatniego metra. Zawodnicy urodzeni w latach 2002-2004 pokazali hart ducha i dali z siebie wszystko, aby wygrać klasyfikację końcową. Ostatecznie triumfował Konrad Badacz z Jeleniej Góry.

W klasyfikacji klubowej triumfowali – podobnie jak przed rokiem – zawodnicy MKS Karkonosze Jelenia Góra.

Źródło: polsatsport.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.