Rekord Guinnessa dla utytułowanego kombinatora norweskiego

fot.merkur.de

fot.merkur.de

Sześciokrotny mistrz świata w kombinacji norweskiej – Johannes Rydzek dodał do swojej kolekcji kolejny tytuł: Światowy Rekord Guinnessa. Wpisał się on do Księgi Rekordów Guinnessa sprintem na Heini Klopfer Skifugsachnze.

Producent opon Continental i marka ubrań Adidas obchodzili drugi rok partnerstwa z imprezą o nazwie ContiGripRun 2017. Razem z Rydzkiem oraz zawodnikiem uprawiającym parkour (sport ekstremalny) Alexandrem Schauerem obie firmy postanowiły stworzyć nową konkurencję do zdobycia tytułu w Księdze Rekordów Ginnessa na słynnej Heini Klopfer Skifugsachnze w niemieckim Oberstdorfie.

Utytułowanemu zawodnikowi podbiegnięcie na skocznię o nachyleniu 37 stopni i większym zajęło jedynie 27,67 sekund. Cała skocznia została specjalnie przygotowana do zapisu rekordu oraz do tego, by konkurencja była bezpieczna dla zawodników. Konkurenci musieli osiągnąć czas krótszy niż 35 sekund, by mogli zostać wpisani do księgi. Po czterech próbach sędzia Pauline Sapinska z Londynu potwierdziła nowy rekord świata. Konkurent Alexander Schauer wykazał się również dobrym wynikiem, jednak był on o cztery sekundy wolniejszy niż Rydzek. – To świetny wynik i jest to wielki zaszczyt być obecnym w Księdze Rekordów Guinnessa. Ostatnie dziesięć metrów było niewiarygodnie trudne. Cieszę się, że mogę polegać na swoich butach, które dobrze trzymały się podłoża. – powiedział Rydzek po konkursie.

Źródło: fis-ski.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.