RAW Air: Wielka kasa dla najlepszej zawodniczki

Po dwóch edycjach męskiej edycji RAW Air w skokach narciarskich, organizatorzy turnieju postanowili zaproponować rywalizację paniom. Będą one mogły liczyć na sporą nagrodę pieniężną.

Pod koniec nadchodzącego sezonu rozegrana zostanie trzecia edycja turnieju RAW Air dla skoczków narciarskich. Tym razem będzie to wyjątkowa odsłona, bowiem w szranki staną także skoczkinie. Dla nich rozgrywki te będą miały wyjątkowy charakter. Będzie to najbardziej prestiżowy tur w historii ich startów w zawodach Pucharu Świata a dodatkowo będą mogły wygrać niebagatelną, jak na możliwości kobiecy skoków, sumę. W puli nagród jest 55 tysięcy euro. Najlepsza zawodniczka zdobędzie 35, druga 15, a trzecia 5 tysięcy euro.

– To wielki dzień dla kobiecych skoków narciarskich – przyznała Maren Lundby. To oznacza, że ​Norweżka będzie mogła podwoić swoje dochody z sezonu olimpijskiego. – Oczywiście nie skaczę z powodu pieniędzy, gdyby tak było, musiałbym wybrać inny sport – powiedziała mistrzyni olimpijska z Pjongczangu. Warto jednak zaznaczyć, że 35 tysięcy euro za zwycięstwo, to wciąż mniej, niż dostaje najlepszy skoczek w tym turnieju. Kamil Stoch bowiem wygrał w tym roku aż 60 tysięcy euro.

Źródło: FIS

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.