Raw Air w Vikersund: Polacy wskoczą na podium w konkursie drużynowym? (lista startowa)

Polska drużyna skoczków powalczy dziś o kolejne podium zawodów Pucharu Świata, które w ten weekend dzięki cyklowi Raw Air zawitały do Vikersund. Kto będzie największym rywalem naszych zawodników? 

W naszym zespole z numerem 10 wystąpi oczywiście stała czwórka wybrana przez Stefana Horngachera – w pierwszej grupie Piotr Żyła, w drugiej Jakub Wolny, trzeciej Dawid Kubacki, a ostatniej Kamil Stoch. Polacy są liderami Pucharu Narodów, dzięki czemu w konkursie zaprezentują się w żółtych plastronach.

Największymi rywalami biało-czerwonych będą prawdopodobnie startujący z numerem 9 Niemcy. Ich stawkę otwierał będzie Constantin Schmid, następnie zaprezentują się Richard Freitag i Karl Geiger, a jako 4 Markus Eisenbichler. We wczorajszych kwalifikacjach drużynowo najlepiej wypadliby właśnie podopieczni Wernera Schustera, a na trzeciej pozycji uplasowaliby się Japończycy na czele z Ryoyu Kobayashim (8-4), a w pierwszej „5″ znaleźliby się jeszcze Austriacy z liderującym w Raw Air Stefanem Kraftem (7-4) oraz Słoweńcy z świetnie radzącym sobie na mamutach Timim Zajcem (5-4).

Groźni dziś powinni być także Norwegowie (nr 6), którzy wygrywali ostatni konkurs drużynowy na Holmenkollbakken w Oslo. W konkursie weźmie udział łącznie 10 zespołów – do wymienionych dołączą jeszcze Szwajcaria, Czechy, Rosja oraz Finlandia.

PEŁNA LISTA STARTOWA 

Konkurs drużynowy rozpocznie się o godzinie 17, zostanie poprzedzony serią próbną. Warto przypomnieć, że jego indywidualne wyniki liczą się do klasyfikacji turnieju Raw Air.

Źródło: fis-ski.com/informacja własna 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.