RAW Air w Vikersund: To może być wielki dzień Kamila Stocha. Dziś finał turnieju (lista startowa)

Po ponad tygodniowej rywalizacji nadszedł czas na wielki finał drugiej edycji RAW Air. Na prowadzeniu w klasyfikacji turnieju Kamil Stoch, który prowadzi z ponad pięćdziesięcioma punktami przewagi. Polak może jednak wyjechać z Vikersund z zapewnioną już kryształową kulą.

Po wczorajszym konkursie drużynowym dziś w norweskim Vikersund zostanie rozegrany drugi w tym sezonie konkurs indywidualny lotów narciarskich. Pierwszy został rozegrany w połowie stycznia na skoczni Kulm a jego triumfatorem był Andreas Stjernen, który dzięki temu będzie skakał dzisiaj jako ostatni w pierwszej serii. Z numerem trzydziestym siódmym (w pierwszej serii lotów startuje czterdziestu zawodników) wystartuje Robert Johansson, który w Bad Mitterndorf zajął czwartą lokatę. Między dwójką Norwegów skoczą jeszcze Simon Ammann i mistrz świata w lotach Daniel Andre Tande. Dość szybko zobaczymy Polaków, którym na Kulm ewidentnie nie poszło najlepiej. Z dwudziestym czwartym numerem zobaczymy Kamila Stocha. Rekordzista Polski w długości lotu będzie musiał oddać bardzo daleki lot, aby potem nie martwić się o to, co pokażą rywale. Sporo będzie zależało jednak od jury tego konkursu. Wczoraj mieliśmy przykład na to, że nie zawsze potrafią podejmować odpowiednie decyzje.

W dzisiejszym konkursie zdecydują się oczywiście losy drugiej edycji RAW Air. Na prowadzeniu wciąż z wyraźną przewagą utrzymuje się Kamil Stoch. Polak wyprzedza Roberta Johanssona o 55,7 pkt. Nie należy jednak brać pod uwagę wczorajszych wyników w konkursie drużynowym. Kamil jest wciąż w wyśmienitej formie i powinien dzisiaj walczyć ponownie o zwycięstwo, chociaż nie będzie o nie tak łatwo, jak w poprzednich konkursach. Norwegowie uwielbiają loty na tym obiekcie. Nasz reprezentant wygrał w Vikersund przed rokiem. Mało prawdopodobne wydaje się, aby trzykrotny mistrz olimpijski przegrał turniej. Jednak zwycięstwo w RAW Air, chociaż bardzo opłacalne (60.000 euro do wygrania), to nie jedyna ważna rzecz do wywalczenia. Kamil może Norwegię opuścić już jako triumfator klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Stoch ma teraz 245 pkt przewagi i mało prawdopodobne jest, aby po dzisiejszym konkursie Freitag miał mniej niż 200 punktów straty a do końca pozostaną tylko dwa indywidualne konkursy w Planicy. Start pierwszej serii o 16:30 a godzinę wcześniej rozpocznie się seria próbna.

Lista startowa

Klasyfikacja RAW Air

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.