Raw Air w Vikersund: Słoweńcy wygrali konkurs drużynowy, Polacy tuż za podium

18:43, 16.03.2019 Jagoda Brzozowska Aktualizacja: 18:57, 16.03.2019

Reprezentacja Słowenii okazała się najlepsza w dzisiejszym konkursie drużynowym w ramach turnieju Raw Air na skoczni mamuciej w norweskim Vikersund. Na podium udało się wskoczyć również Niemcom oraz Austriakom.

Po pierwszej serii na czele znajdowali się Słoweńcy z łączną notą równą 789 punktów, a za nimi ze startą 13,2 punktów plasowali się nasi zachodni sąsiedzi. Trzecie miejsce zajmowali wówczas Austriacy gorsi od liderów o 34,2 "oczek". Japonia na półmetku zawodów wywalczyła czwartą lokatę, piątą Norwegia. Niestety dopiero szósty rezultat zdołał uzyskać polski team. Do serii finałowej awansowali jeszcze Szwajcarzy oraz Rosjanie, a z rywalizacji odpadli Finowie oraz Czesi. Najlepszym zawodnikiem indywidualnie pierwszej części zawodów został Domen Prevc (226,3 pkt.).

Wyniki pierwszej serii

Słoweńcy w składzie: Anze Semenic, Peter Prevc, Domen Prevc oraz Timi Zajc ostatecznie nie oddali pierwszego miejsca i z przewagą ponad 25 punktów wyprzedzili drugich Niemców (Constantin Schmid, Richard Freitag, Karl Geiger, Markus Eisenbichler). Trzecią lokatę obronili także Austriacy (Michael Hayboeck, Philipp Aschenwald, Daniel Huber, Stefan Kraft). Polacy niestety uplasowali się na pechowej, czwartej pozycji z łączną notą równą 1546,2 punktów. Piąty rezultat wywalczyli Japończycy, szósty Norwegowie, siódmy Rosjanie, a ósmy Szwajcarzy.

Wyniki zawodów

Na czele klasyfikacji turnieju Raw Air znajduje się Stefan Kraft z przewagą 8,5 "oczek" nad Ryoyu Kobayashim, natomiast trzecią lokatę okupuje Robert Johansson. Najlepszy z Polaków Dawid Kubacki zajmuje miejsce szóste.

Klasyfikacja Raw Air

W Pucharze Narodów reprezentanci Polski wciąż prowadzą przed Niemcami oraz Japończykami.