RAW Air w Vikersund: Przed nami ostatnie kwalifikacje turnieju (lista startowa)

Przed nami ostatnie kwalifikacje do konkursu indywidualnego podczas tegorocznego turnieju RAW Air w Norwegii. Czy Kamil Stoch już po raz kolejny sięgnie w Vikersund po triumf?

Turniej RAW Air zbliża się już do końca. Tym razem karuzela Pucharu Świata w skokach narciarskich przenosi się do Vikersund, gdzie czeka nas weekend z lotami. Na piątek organizatorzy zaplanowali dwie serie treningowe oraz ostatnie kwalifikacje podczas tegorocznego turnieju. Warto przypomnieć, że punkt konstrukcyjny na Vikersundbakken został umieszczony na 200 metrze, a jej rozmiar wynosi 240 metrów. Oficjalnym rekordzistą skoczni do lotów narciarskich jest Stefan Kraft, który podczas zeszłorocznych zawodów uzyskał 253.5 metra.

Do startu w dzisiejszych kwalifikacjach zostało zgłoszonych 59 zawodników. Reprezentują oni 16 nacji. Polska pojawi się w swojej stałej szóstce, czyli: Kamil Stoch ( 40 numer plastronu), Dawid Kubacki (30 numer), Stefan Hula (46 numer), Piotr Żyła (43 numer), Maciej Kot (38 numer) oraz Jakub Wolny (17 numer).

Głównym kandydatem do zwycięstwa jest Kamil Stoch, który od początku turnieju RAW Air jest praktycznie niepokonany. Oprócz niego w gronie faworytów są stawiani reprezentanci gospodarzy, czyli Robert Johansson i Andreas Stjernen. Z całkiem dobrej strony w Norwegii pokazuje się również Stefan Kraft. Wszystko, jednak rozstrzygnie się wieczorem po kwalifikacjach do niedzielnego konkursu indywidualnego.

Program zawodów:

14:30 – oficjalny trening

17:30 – kwalifikacje

Pełna lista startowa kwalifikacji

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.