Raw Air w Vikersund. Kraft najlepszy w serii próbnej. Fenomenalny lot i niebezpieczne lądowanie

fot. M. Rudzińska

Stefan Kraft zwyciężył w serii próbnej poprzedzającej sobotni konkurs indywidualny w lotach narciarskich na Vikersundbakken (HS240) w Vikersund. Reprezentant Austrii poszybował na imponującą odległość 249 m, którą przypłacił uderzeniem o zeskok. Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem jest trzynasty Dawid Kubacki. 

fot. M. Rudzińska

Stefan Kraft oddał najdłuższy skok w serii poprzedzającej sobotni konkurs indywidualny w lotach narciarskich. Austriak podparł jednak swoją próbę, uderzając głową o zeskok i gubiąc przy tym gogle. Tuż za nim uplasowali się Domen Prevc (239 m) i Michael Hayboeck (236 m). 

Czwarty był Andreas Wellinger, a piąty Johann Andre Forgang. Gregor Deschwanden uzyskał notę szóstą. Siódmą lokatę osiągnął Ryoyu Kobayashi. Czołową dziesiątkę zamknęli Karl Geiger, Anze Lanisek i Kristoffer Eriksen Sundal. 

Rezultaty Polaków

Najlepiej z Biało-Czerwonych spisał się Dawid Kubacki. Wicelider Pucharu Świata w swojej próbie uzyskał 215 m. Na piętnastej lokacie uplasował się Aleksander Zniszczoł z rezultatem 208,5 m, a tuż za nim Kamil Stoch (204 m). Dwudziesty czwarty był Piotr Żyła (190,5 m), a dwudziesty dziewiąty Andrzej Stękała (196,5 m).

Pełne wyniki

Początek konkursu o godzinie 16:30.

Źródło: informacja własna