Raw Air w Vikersund. Granerud prowadzi po pierwszej serii. Szalony lot Krafta

Screen: Eurosport

Halvor Egner Granerud prowadzi po pierwszej serii ostatniego konkursu Raw Air w Vikersund. Norweg wyprzedza Stefana Krafta, który nie zdołał ustać kapitalnego lotu na odległość 246,5 metrów. Trzecią pozycję zajmuje Domen Prevc. W czołowej dziesiątce znaleźli się Kamil Stoch i Piotr Żyła.

 

Screen: Eurosport

Granerud zmierza po triumf w Raw Air

Halvor Egner Granerud i Stefan Kraft skaczą w Vikersund we własnej lidze. Po pierwszej serii niedzielnego konkursu prowadzi Norweg, ale jest to możliwe tylko dzięki temu, że Austriak nie miał szans ustać swojego skoku. Kraft uzyskał bowiem aż 246,5 metrów i był zmuszony wylądować z podpórką. Trzecią pozycję po pierwszej serii zajmuje Domen Prevc. W czołowej piątce znaleźli się także jego koledzy z kadry, Anze Lanisek oraz Timi Zajc.

Niezłe skoki Stocha i Żyły

Na starcie konkursu z powodów osobistych zabrakło Dawida Kubackiego. Mimo to po pierwszej serii mamy w czołowej dziesiątce dwóch naszych reprezentantów. Kamil Stoch plasuje się na 9 pozycji, a Piotr Żyła jest 10.  W drugiej serii zobaczymy także Aleksandra Zniszczoła oraz Pawła Wąska, którzy po pierwszym skoku znaleźli się w trzeciej dziesiątce.

Wyniki

Źródło: informacja własna