RAW Air w Vikersund: Dominacja Norwegów, Polacy na drugim miejscu

0

Norwegowie po raz kolejny w tym sezonie nie dali szans rywalom i zwyciężyli w konkursie drużynowym Pucharu Świata w Vikersund z rekordową przewagą 265,6 pkt. Drugie miejsce zajęli Polacy, a na najniższym stopniu stanęli Słoweńcy. Kamil Stoch pozostał liderem turnieju Raw Air, ale jego przewaga nad drugim Robertem Johanssonem zmniejszyła się do 55,7 pkt. 

Pierwsza seria konkursu drużynowego w Vikersund przebiegała przy zmiennych warunkach. Nisko ustawiona belka na 7 i 8 stopniu również utrudniała oddawanie dalekich skoków. W trudnych warunkach nie poradził sobie Kamil Stoch, który uzyskał 206 m. W lepszych warunkach skakał jego najgroźniejszy rywal w Raw Air Robert Johansson, który uzyskał 232 m. Norwegowie po pierwszej serii prowadzili z dużą przewagą nad Słowenią i Polską.

W finałowej serii Norwegowie wprost zdeklasowali konkurencję. Do dość dziwnej sytuacji doszło przed skokiem Daniela Andre Tandego. Zawodnicy, którzy startowali przed Norwegiem skakali w trudnych warunkach z 8. belki startowej. Jury podjęło jednak decyzję o poniesieniu platformy aż o cztery stopnie i Tande oddał daleki skok, co dało Norwegom bardzo dużą przewagę. Kamil Stoch w finałowej serii skoczył 234 m i pokonał znacznie Petera Prevca, który uzyskał 215 m, co dało Polakom drugie miejsce. Robert Johansson skokiem na 240,5 m przypieczętował zwycięstwo Norwegów z gigantyczną przewagą 265,6 pkt.

Pełne wyniki

W klasyfikacji turnieju Raw Air Kamil Stoch nadal prowadzi z dużą przewagą 55,6 pkt nad Johanssonem. Trzecie miejsce ze stratą 95,6 pkt zajmuje Andreas Stjernen.

Klasyfikacja RAW Air 

W klasyfikacji Pucharu Narodów Norwegowie prowadzą z dorobkiem 6011 pkt. Drugie miejsce zajmują Niemcy, ale Polacy tracą do nich już jedynie 180 pkt.

Puchar Narodów

źródło: informacja własna 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.