Raw Air w Vikersund: Domen Prevc najlepszy w serii próbnej

Słoweniec Domen Prevc okazał się najlepszy w serii próbnej przed zawodami w lotach narciarskich kończącymi turniej Raw Air w Vikersund. Skoki oddawane były w trudnych warunkach – w Norwegii mocno pada, zapanowała niemalże odwilż po zimowych warunkach poprzednich dni. 

Lot Prevca w serii próbnej to aż 242 metry, które dały mu 162,8 punktu w łącznej nocie. To o równo 9 punktów więcej niż u drugiego w wynikach Norwega Roberta Johanssona, który poleciał na 234 metr. Trzecią pozycję zajął lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata – Japończyk Ryoyu Kobayashi (223,5 metra). Gdyby była to seria konkursowa to 2,1 punktu ze swojej przewagi w klasyfikacji turnieju Raw Air straciłby Austriak Stefan Kraft (232 metry), który zajął 5 miejsce.

Wszystkich 4 Polaków sklasyfikowano w najlepszej “10” – najwyżej z nich uplasował się Piotr Żyła (220 metrów), który był 6. 8 pozycja przypadła Dawidowi Kubackiemu (215,5 metra), 9 Kamilowi Stochowi (218 metrów), a 10 Jakubowi Wolnemu (219,5 metra). W serii próbnej swój pierwszy 200-metrowy lot miał Szwajcar Killian Peier, który słynie z nie najlepszej formy na mamucich obiektach, a dziś uzyskał 204,5 metra.

PEŁNE WYNIKI

Początek pierwszej serii konkursowej zaplanowano na godzinę 17:00. Zawody w Vikersund to ostatni akord turnieju Raw Air, jak i 32 z 35 konkursów całego cyklu Pucharu Świata. Za niespełna tydzień zawodnicy przeniosą się jeszcze do słoweńskiej Planicy.

Źródło: fis-ski.com/informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.