Raw Air w Vikersund. Dalekie skoki Krafta i Graneruda. Norweg na prowadzeniu

Screen: Eurosport

Pogoda po raz kolejny podczas tegorocznego Raw Air nie ułatwiała rywalizacji skoczkom. Kierunek i siła wiatru na skoczni w Vikersund były  mocno zmienne. Pierwsza seria zawodów na norweskim mamucie obfitowała w wiele dalekich skoków. Na półmetku rywalizacji prowadzi Halvor Egner Granerud.  Drugą pozycję zajmuje Stefan Kraft. Z trzeciego miejsca może się cieszyć Andreas Wellinger.

Screen: Eurosport

Pierwsza seria konkursu była niezwykle emocjonująca. Szczególne emocje budzi pojedynek pierwszego i drugiego zawodnika klasyfikacji generalnej cyklu Raw Air. Po pierwszej serii prowadzi Halvor Egner Granerud. Przed skokiem Norwega trener podjął udany manewr zmiany belki. Lider Pucharu Świata ma 10,2 pkt przewagi nad drugim Stefanem Kraftem. Na trzecim miejscu plasuje się Andreas Wellinger. Niemiec traci jednak już do lidera 24.2 pkt.

Polacy przeciętnie

Do drugiej serii rywalizacji awansowało czterech białoczerwonych. Najlepszy z naszych reprezentantów po pierwszej serii jest Dawid Kubacki.  Zajmuje on 12 miejsce. Tuż za skoczkiem z Szaflar, jest Piotr Żyła. Aleksander Zniszczoł zajmuje 18 pozycję, a 19 Kamil Stoch. Do drugiej serii nie udało się awansować Andrzejowi Stękale, który zajął 34 miejsce.

Wyniki

Źródło: Informacja własna