Raw Air w Vikersund: Czy ktoś powstrzyma Norwegów w konkursie drużynowym? (lista startowa)

fot. Wiktoria Wnętkowska / Sportsinwinter.pl

fot. Wiktoria Wnętkowska / Sportsinwinter.pl

Przed Nami kolejny konkurs zaliczany do cyklu Raw Air. Nadeszła pora na rywalizację drużynową na skoczni do lotów narciarskich w Vikersund. Faworytami są przede wszystkim reprezentanci gospodarzy, którzy mają czwórkę wyjątkowych zawodników. Jak wypadną Polacy, czy Kamil Stoch powiększy przewagę w wymagącym turnieju?

Już o godzine 15:00 rozpocznie się seria próbna, która poprzedzi pierwszą serię konkursową (16:15). Będzie to 26 konkurs rozgrywany w ramach Pucharu Świata w sezonie 2017/2018 z czego 7 drużynowy. Warto wspomnieć, iż norwescy skoczkowie stali na podium każdego konkursu drużynowego sezonu olimpijskiego (4 zwycięstwa, 2krotnie trzeci). Punkt konstrukcyjny ustanowiony został na 200 metrze, a rozmiar skoczni wynosi 240. m. Oficjalnym rekordzistą obiektu jest Stefan Kraft, który jednocześnie ustnowił rekord świata pod względem długości skoku (253,5m).

W konkursie zobaczymy 9 drużyn, tak więc tylko jedna nie uzyska awansu do serii finałowej. Najmocniejsi wydają się być norwescy skoczkowie, którzy wystartują w składzie: Daniel Andre Tande, Johann Andre Forfang, Andreas Stjernen oraz Robert Johansson. Szansę na kolejne podium mają z pewnością biało-czerwoni. Jako pierwszy powalczy Piotr Żyła, a następnie Stefan Hula, Dawid Kubacki oraz Kamil Stoch. Zaskoczyć mogą Słoweńcy, nie można również zapominać o niemieckich skoczkach.

Program zawodów:

15:00 – seria próbna

16:15 – pierwsza seria konkursowa

lista startowa

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.