Raw Air w Vikersund: Czas na wielki finał. Kraft przypieczętuje zwycięstwo? (lista startowa)

Dziś ostatni konkurs turnieju Raw Air, a zarazem koniec weekendu Pucharu Świata w skokach narciarskich w norweskim Vikersund. Zawodnicy rywalizować będą w konkursie indywidualnym na mamucim obiekcie, a jego wyniki zdecydują o ostatecznych rozstrzygnięciach w klasyfikacji generalnej turnieju – czy Stefan Kraft zdoła się obronić przed Ryoyu Kobayashim?

Zacznijmy oczywiście od przypomnienia o Polakach, którzy w niedzielę pojawią się na Vikersundbakken w liczbie 4 – wystartują Jakub Wolny (nr 30), Dawid Kubacki (nr 36), Piotr Żyła (nr 38) oraz Kamil Stoch (nr 40). Ten ostatni w tym momencie jest liderem klasyfikacji Pucharu Świata w lotach narciarskich, jednakże dyspozycja Kamila nie wskazuje na to, by miał duże szanse obronić tę pozycję. O wiele większe na polepszenie swojej mają choćby Żyła, czy Wolny, którzy prezentują się tu świetnie.

8,5 punktu – tyle przed ostatnim konkursem dzieli w klasyfikacji turnieju Raw Air lidera Stefana Krafta (nr 34) i goniącego go Ryoyu Kobayashiego (nr 35). Poza ich walką, ciekawie zapowiadają się próby choćby Domena Prevca (nr 27), Timiego Zajca (nr 37), czy Johanna Andre Forfanga (nr 33).

PEŁNA LISTA STARTOWA

To oczywiście nie ostatni konkurs lotów w tym sezonie. Po tym jak dziś o godzinie 17 zawodnicy zmierzą się ze sobą w Vikersund, za tydzień rywalizować będą na legendarnej skoczni w słoweńskiej Planicy.

Źródło: informacja własna/fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.