RAW Air w Trondheim: Turniej nabiera rumieńców. Dziś kolejne treningi i kwalifikacje (lista startowa)

Jeszcze nie zdążyliśmy dobrze ochłonąć po wczorajszym konkursie indywidualnym w Lillehammer, a już dziś rywalizacja przenosi się do kolejnego norweskiego miejsca jakim jest Trondheim. Dziś odbędą się treningi oraz kwalifikacje.

W dniu wczorajszym na Lysgaardsbakken Kamil Stoch znokautował rywali zwyciężając nad drugim Dawidem Kubackim o prawie 30 punktów. Podium uzupełnił reprezentant gospodarzy Robert Johansson. Polak w turnieju RAW ma przewagę 56,2 punktu.

Punkt konstrukcyjny na skoczni w Trondheim usytuowany jest na 124 metrze, a jej wielkość wynosi 140 metrów. Oficjalnym rekordzistą jest Michael Hayboeck wraz z Noriakim Kasaim. Austriak 12 marca 2015 roku poszybował na odległość 143 metrów, a doświadczony Japończyk rok później 10 lutego uzyskał taką samą odległość. W ubiegłym roku na skoczni Granåsen triumfował Austriak Stefan Kraft przed Andreasem Stjernenem i Andreasem Wellingerem.

Lista startowa

W dzisiejszych treningach i kwalifikacjach zobaczymy sześciu reprezentantów Polski, będą to: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Maciej Kot, Stefan Hula, Piotr Żyła i Jakub Wolny. Początek treningów zaplanowano na godzinę 15:30, a tuż po nich odbędzie się kolejna odsłona prologu zaplanowana na godzinę 17:30. Transmisję można będzie śledzić na antenie Eurosport1.

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.