Raw Air w Trondheim: Trzeci przystanek turnieju. Dziś treningi i kwalifikacje (listy startowe)

 

Raw Air przeniósł się na północ Norwegii. Przed nami trzeci przystanek turnieju – Trondheim. Dla skoczków to ostatni konkurs na skoczni dużej przed lotami w Vikersund. Natomiast dla pań to finałowa rywalizacja.

Skocznia Granasen w Trondheim do tej pory oficjalnie miała rozmiar 140 m. W tym roku organizatorzy poinformowali, iż rozmiar zmieniono na 138 m. Zawody Pucharu Świata są tam rozgrywane od 1991 roku. Sześć lat później odbywały się tam Mistrzostwa Świata w narciarstwie klasycznym. Obecnym rekordzistą obiektu jest Kamil Stoch, który przed rokiem w zawodach Pucharu Świata w pierwszej serii konkursu skoczył na 146 m. Odniósł wówczas drugie zwycięstwo na tej skoczni. Wcześniej triumfował także w 2013 roku. Jedno zwycięstwo w Trondheim na swoim koncie ma także Adam Małysz, który wygrał zawody w 2001 roku.

Trondheim od początku istnienia turnieju Raw Air jedną jedną z aren rywalizacji. W pierwszej edycji triumfował Stefan Kraft, przed rokiem wspomniany już Kamil Stoch, który wyprzedził Krafta i Johanssona, lidera tegorocznej edycji. Cała trójka zawodników również w tym sezonie ma szansę na dobry wynik.

Na liście startowej treningów i kwalifikacji skoczków znalazło się 66. zawodników z siedemnastu państw. Trener Stefan Horngacher zdecydował, iż do końca turnieju nie zrobi zmian w składzie reprezentacji Polski. W Trondheim zobaczymy: Kamila Stocha, Piotra Żyłę, Dawida Kubackiego, Jakuba Wolnego, Stefana Hulę i Pawła Wąska. W turnieju Raw Air na prowadzeniu Robert Johansson (950,3 pkt). Drugie miejsce zajmuje Stefan Kraft (937,4 pkt), który po wczorajszym zwycięstwie w Lillehammer odrobił część strat do Norwega i traci do niego już tylko 12,9 pkt. Trzeci Ryoyu Kobayashi do lidera traci 28,9 pkt. Najwyżej z Polaków plasuje się Kamil Stoch, który zajmuje szóstą pozycję (854 pkt).

Lista startowa kwalifikacji skoczków

Pierwszy raz w Trondheim rywalizować będą panie. Dzisiejsze kwalifikacje i jutrzejsze zawody będą finałowymi zmaganiami turnieju i jednocześnie ostatnie w tym sezonie zawody z udziałem Polek – Kamili Karpiel i Kingi Rajdy. Na liście startowej znalazło się 45 zawodniczek. Liderką turnieju tak jak u panów, jest reprezentantka gospodarzy – Maren Lundby. Norweżka zgromadziła 745 pkt i nad drugą Kathariną Althaus ma 19,1 pkt przewagi. Trzecia jest Daniela Iraschko-Stolz (696,4 pkt).

Lista startowa kwalifikacji skoczkiń

Treningi panów zaplanowano na godz. 15:30. O 17:40 mają rozpocząć się kwalifikacje. Panie na skoczni pojawią się później. O 18:50 rozpocząć ma się trening, natomiast prolog o godz. 20:30.

źródło: informacja własna

Anna Felska
Latest posts by Anna Felska (see all)

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.