RAW Air w Trondheim: Stoch i Stjernen najlepsi w treningach

17:08, 14.03.2018 Mateusz Król Aktualizacja: 17:59, 14.03.2018

Kamil Stoch wciąż niepokonany. Polak wygrał pierwszy trening przed dzisiejszymi kwalifikacjami do konkursu Pucharu Świata w Trondheim. W drugim treningu nie wystartował a pod jego nieobecność najlepszy był Andreas Stjernen.

Kamil Stoch po raz kolejny okazał się najlepszy. Polak w treningu przed jutrzejszym konkursem Pucharu Świata w Trondheim uzyskał 140 metrów z dziewiątej belki startowej. Drugi był Robert Johansson, któremu sędziowie zmierzyli pół metra więcej od trzykrotnego mistrza olimpijskiego. Norweg ruszał jednak z jedenastej belki i stracił ostatecznie do Kamila sześć punktów. Obaj zawodnicy mieli sprzyjający wiatr pod narty. W innych warunkach skakał natomiast Stefan Kraft. Austriakowi ustawiono rozbieg na dziesiątej platformie a wiatr wiał z tyłu skoczni. Sędziowie zmierzyli dwukrotnemu mistrzowi świata 128 m, co dało mu trzecie miejsce. W czołowej szóstce znaleźli się jeszcze kolejno: Johann Andre Forfang (130,5 m), Stephan Leyhe (134 m) oraz Tilen Bartol (137 m). Pozostali Polacy spisali się nieźle. Piotr Żyła zajął dziewiąte miejsce (131,5 m), Dawid Kubacki po skoku na odległość 130,5 m zajął piętnaste miejsce a tuż za nim był Stefan Hula (130 m). Dziewiętnasty był natomiast Maciej Kot (131,5 m), a trzydziesty siódmy - Jakub Wolny (128,5 m).

Z drugiego skoku treningowego zrezygnowali m.in. Kamil Stoch i Robert Johansson. Pod ich nieobecność o zwycięstwo w treningu pokusił się Andreas Stjernen. Norweg skoczył 134,5 metra w niesprzyjających warunkach. Drugie miejsca zajął jego rodak Johann Andre Forfang, któremu zmierzono pół metra mniej. Wicemistrz olimpijski stracił jednak do swojego kolegi równe cztery punkty. Trzecie miejsce zajął Dawid Kubacki. Polak osiągnął w swojej próbie 133,5 metra i stracił do Stjernena 5,7 pkt. Tuż za czołową trójką uplasował się Richar Freitag. Wicelider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata skoczył 130 metrów. Piąty był Stefan Kraft (133 m), a szósty - Peter Prevc (130,5 m). Stefan Hula był drugim najlepszym Polakiem w tej serii. Po skoku na 130 metrów był siódmy. Osiemnaste miejsce zajął Maciej Kot (122 m), a tuż za nim znalazł się Piotr Żyła (124 m). Jakub Wolny był trzydziesty piąty (116,5 m).