Raw Air w Trondheim: Kobayashi znokautował rywali, Stjernen na podium w ostatnim konkursie

Niesamowity popis swoich umiejętności kolejny raz w tym sezonie dał nam dzisiaj Ryoyu Kobayashi. Japończyk znokautował rywali w Trondheim skacząc 141 oraz 141,5 metra. To dwunaste zwycięstwo w tym sezonie dla zdobywcy kryształowej kuli. Drugie miejsce wywalczył Andreas Stjernen, dla którego był to ostatni konkurs w karierze. Podium uzupełnił Stefan Kraft. 

Ryoyu Kobayashi okazał się najlepszy podczas indywidualnego konkursu Pucharu Świata w Trondheim. Japończyk skoczył 141 oraz 141,5 metrów. To już jego dwunasta wiktoria w tym sezonie. Z drugiego miejsca cieszył się Andreas Stjernen. Norweg postanowił kilkanaście dni temu, że to będzie jego ostatni konkurs w karierze. Dla drużynowego mistrza olimpijskiego takie pożegnanie to piękna historia, chociaż do Kobayashiego stracił aż 10,4 pkt. Kolejny raz na podium zawody zakończył Stefan Kraft. Austriak po pierwszej rundzie i skoku na 136,5 metra zajmował siódme miejsce. W drugiej zaatakował i skoczył 135 metrów, co pozwoliło mu na awans o 4 pozycje. Teraz Austriak czuje jednak oddech Kobayashiego na swoich plecach, bowiem zdobywca kryształowej kuli traci do niego już zaledwie 9,5 pkt.

Najlepszym z Polaków był Piotr Żyła, który zajął jedenaste miejsce po skokach na na 133,5 oraz 132,5 metra. Dwie pozycje za nim sklasyfikowano Jakuba Wolnego (126,5 m; 133,5 m). Pozostali Polacy nie będą zadowoleni po konkursie. Kamil Stoch został sklasyfikowany na 17. miejscu (132 m; 130,5 m) a za nim był Dawid Kubacki (126,5 m; 134,5 m). Stefan Hula z wynikiem 116,5 metra zakończył zawody na 46. pozycji. Ostatnie miejsce przypadło Pawłowi Wąskowi (114 m).

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.