Raw Air w Trondheim: Czas na trzeci konkurs turnieju (listy startowe)

Trzeci konkurs indywidualny turnieju Raw Air w ramach Pucharu Świata w skokach narciarskich zostanie rozegrany już dziś w norweskim Trondheim. Przed rywalizacją mężczyzn, w której zobaczymy wszystkich 6 Polaków, odbędzie się finał sezonu dla polskich skoczkiń – Kamili Karpiel i Kingi Rajdy.

O godzinie 14 na obiekcie Granasen w norweskim Trondheim odbędzie się ostatni konkurs sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich kobiet, w którym udział wezmą Polki. Kamila Karpiel (nr 7) i Kinga Rajda (nr 6) w Lillehammer zdobyły 5 punktów do klasyfikacji generalnej, po tym jak obie awansowały do drugiej serii. Dziś cel będzie taki sam – oddać dwa skoki w konkursie i zdobyć, jak najwięcej “oczek”. Faworytką konkursu, jak i całego turnieju Raw Air pozostaje liderka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Norweżka Maren Lundby (nr 40). Dobrze powinny się spisać także pozostałe zawodniczki, będące obecnie na podium turnieju – Daniela Iraschko-Stolz (nr 36) z Austrii oraz Katharina Althaus (nr 39) z Niemiec. Namieszać może jeszcze chociażby Juliane Seyfarth (nr 38), czy będąca ostatnio w dobrej formie Eva Pinkelnig (nr 35).

LISTA STARTOWA

3 godziny później wystartuje pierwsza seria mężczyzn z 6 Polakami na starcie – Pawłem Wąskiem (nr 6), Jakubem Wolnym (nr 27), Stefanem Hulą (nr 20), Dawidem Kubackim (nr 45), Piotrem Żyłą (nr 47) i Kamilem Stochem (nr 49). Poza biało-czerwonymi emocjonująco zapowiada się walka w klasyfikacji generalnej turnieju Raw Air, która od wczoraj ma nowego lidera – Austriaka Stefana Krafta (nr 48). 3 zawodnik Pucharu Świata, który w “generalce” traci do Kamila Stocha już  tylko 8 punktów, wygrał prolog, dzięki skokowi na 135,5 metra. Do walki o zwycięstwo na pewno włączą się Robert Johansson (nr 46) z Norwegii, czy Japończyk Ryoyu Kobayashi (nr 50). Zaskoczyć powinni wracający do niezłej dyspozycji Słoweniec Timi Zajc (nr 42), Norweg Johann Andre Forfang (nr 44), czy stabilizujący formę Niemiec Markus Eisenbichler (nr 43).

LISTA STARTOWA

Zawody w Trondheim to przedostatni przystanek skoczków w ramach rywalizacji w turnieju Raw Air. Pojawią się jeszcze w Vikersund, gdzie na obiekcie do lotów powalczą w konkursie drużynowym i indywidualnym. Dla kobiet to koniec rywalizacji w Norwegii, a już w weekend choć już bez Polek, zaprezentują się w rosyjskim Niżnym Tagile.

Źródło: fis-ski.com/informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.