Raw Air w Oslo: Sobota pod znakiem drużynówki. Na co stać Polaków? (lista startowa)

fot. M. Rudzińska

fot. M. Rudzińska

Piątkowe zmagania w norweskim Oslo dobiegły końca, a już za kilka godzin czekają nas kolejne emocje związane z konkursem drużynowym. 

Poznaliśmy już czwórkę, która będzie reprezentować Biało-Czerwonych w sobotnim konkursie. Będą to Piotr Żyła, Maciej Kot, Kamil Stoch oraz Dawid Kubacki. Panowie staną w szranki z drużynami z innych krajów i będą walczyć o punkty liczące się do klasyfikacji Pucharu Narodów.

Dziewięć krajów zdecydowało się o zgłoszeniu swoich składów do konkursu drużynowego, który rozegrany zostanie na Holmenkollen. Oznacza to, że tylko jedna drużyna nie zaprezentuje się w drugiej serii. Austriacy zdecydowali się na wystawienie bardzo silnego składu. Będziemy mogli podziwiać skoki Michaela Hayboecka, Daniela Hubera, Gregora Schlierenzauera oraz Stefana Krafta.

Podopieczni Stefana Horngachera obecnie plasują się na drugim miejscu klasyfikacji generalnej Pucharu Narodów. Niemcy pojawią się w czwórce, w skład której schodzić będą Constantin Schmid, Pius Paschke, Stephan Leyhe oraz Karl Geiger. Gospodarze postawili na pewnych zawodników. Na ojczystej ziemi w drużynie zaprezentują się Johann Andre Forfang, Robert Johansson, Daniel Andre Tande oraz Marius Lindvik.

Pełna lista startowa konkursu drużynowego znajduje się TUTAJ. 

Źródło: informacja własna.