Raw Air w Oslo: Seria próbna odwołana

Seria próbna przed dzisiejszym konkursem drużynowym w cyklu Raw Air została odwołana z powodu złych warunków atmosferycznych. Przeprowadzenie zawodów stoi po dużym znakiem zapytania.

Seria próbna w Oslo planowo rozpoczęła się o godz. 13:20. Jednak tylko jeden zawodnik (Eetu Nousiainen) zdołał oddać w niej skok. Ostatecznie organizatorzy zdecydowali się odwołać serię z powodu silnego wiatru. Warunki atmosferyczne dzisiaj w Oslo są bardzo ciężkie. Z trudem zostały rozegrane poranne treningi i prolog kobiet na Holmenkollen.

Jak donoszą lokalne media, do godz. 15:30 wiatr może osiągać prędkość w porywach do 14 m/s. Później z godziny na godzinę ma być coraz lepiej.

Do klasyfikacji Raw Air liczą się skoki z kwalifikacji i konkursów, również tych drużynowych. W sumie skoczkowie rywalizować będą na czterech norweskich obiektach, gdzie w sumie 16 skoków zdecyduje o rozstrzygnięciach Turnieju. Zwycięzca może liczyć na 60 tysięcy euro nagrody. Przypomnijmy, że wczorajszy prolog wygrał Robert Johansson ale tuż za nim znalazł się zwycięzca zeszłorocznej edycji Raw Air – Kamil Stoch.

Źródło: Informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.