Raw Air w Oslo: Seria próbna dla Johanssona, Stoch w czołówce

fot. P. Ślezińska

Za nami seria próbna przed konkursem indywidualnym Pucharu Świata w Oslo. Najlepszy wynik uzyskał lider Raw Air Robert Johansson. W czołówce także Kamil Stoch.

Znów na skoczni w Holmenkollen duże znaczenie odgrywa wiatr. Podczas serii próbnej większość zawodników miała wiatr pod narty, ale który podobnie jak wczoraj zmieniał swoją siłę i kierunek. Najlepiej poradził sobie lider Raw Air Robert Johansson, który wykorzystał silny podmuch i poszybował na 132 m. Jeszcze o trzy metry dalej ale z wyższej belki uzyskał jego rodak Johann Andre Forfang, który zajął drugie miejsce. Trzeci wynik należał do Stefana Krafta (123 m). Po dłuższym oczekiwaniu na swój skok Kamil Stoch uzyskał 118,5 m co z rekompensatą za belkę i minimalny wiatr pod narty dało mu czwartą lokatę. Na kolejnych dwóch miejscach uplasowali się Niemcy – Markus Eisenbichler (128,5 m) i Karl Geiger (126,5 m). W czołowej dziesiątce znaleźli się również: Timi Zajc (123,5 m), Michael Hayboeck (117 m), Andreas Wellinger (123 m) i Peter Prevc (117 m).

W drugiej dziesiątce znalazło się trzech Polaków: Dawid Kubacki (120 m), Piotr Żyła (118 m) i Paweł Wąsek (118 m), którzy odpowiednio zajęli 11, 17 i 20. miejsce. Nieco dalej na 25 i 30. miejscu wylądowali Stefan Hula (113 m) i Jakub Wolny (112,5 m).

Pełne wyniki

Początek konkursu w Oslo już o godz. 14:30.

źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.