Raw Air w Oslo: Polacy znów walczą o podium na Holmenkollen (lista startowa)

fot. Anna Felska

fot. Anna Felska

Po przerwie na Mistrzostwa Świata czas wrócić do pucharowej karuzeli, która przeniosła się, jak to zwykle w marcu bywa na północ Europy. Na początek skandynawskiej sagi otrzymujemy konkurs drużynowy w Oslo. Kto jest faworytem do triumfu w dzisiejszej rywalizacji?

Sporą niespodzianką będzie, jeśli dzisiejsze zawody wygra ktokolwiek inny niż nasi zachodni sąsiedzi. Czwórka Schustera, jeśli tylko któryś ze skoczków nie zawali swojej próby, jest najpewniejszym kandydatem do pierwszego miejsca. Dodatkowym smaczkiem dzisiejszej rywalizacji będzie walka o triumf w Pucharze Narodów między Polakami i Niemcami. Na 9 konkursów przed końcem nasi reprezentanci mają nieco ponad 500 punktów przewagi nad podopiecznymi Wernera Schustera i wciąż nie mogą być pewni ostatecznego triumfu w tej klasyfikacji. Zatem miejsce na podium wydatnie by pomogło naszym reprezentantom w obronie pierwszej pozycji. Dla pokrzepienia polskich serc należy pamiętać, że wczorajsze kwalifikacje wypadły dla nas wyjątkowo korzystnie. Jeśli tylko forma naszych skoczków z wczoraj przełoży się na dzisiejsze skoki, to mamy szansę na naprawdę dobry rezultat.

O pudło łatwo jednak nie będzie. Austriacy, Japończycy i Norwegowie z całą pewnością włączą się do walki o pierwszą trójkę. Dla pierwszych dwóch nacji jest to cały czas walka o trzecie miejsce w Pucharze Narodów, natomiast Norwegowie skacząc przed własną publicznością, też mają coś do udowodnienia. Choć jak to często bywa na konkursach w Oslo, widownia może być bardziej biało-czerwona.

Początek pierwszej serii zaplanowano na godzinę 14.30.

Lista startowa.

Źródło: Informacje własne.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.