Raw Air w Oslo. Kubacki przepadł w drugiej serii. Triumf gospodarzy

18:44, 05.03.2022 Mateusz Wasiewski Aktualizacja: 19:14, 05.03.2022

Marius Lindvik wygrał drugi indywidualny konkurs zaliczany do cyklu Raw Air. Drugie miejsce zajął Markus Eisenbichler, a trzecie Robert Johansson. Najlepszy z Polaków Kamil Stoch uplasował się tuż za czołową dziesiątką.

Marius Lindvik okazał się najlepszym zawodnikiem konkursu na Holmenkollbakken. 23-latek był trzeci po pierwszej serii. W rundzie finałowej skoczył na 131 metr i z przewagą 1,6 punktu wyprzedził drugiego Markusa Eisenbichlera. Niemiec prowadził na półmetku rywalizacji. Na koniec zmagań musiał jednak uznać wyższość Mariusa.

Na podium sobotnich zawodów stanął też drugi z reprezentantów gospodarzy Robert Johansson, który do swojego kolegi z drużyny zanotował stratę 2,7 pkt. Czwarty był Daniel Andre Tande, a piąty Cene Prevc. Szóstkę zamknął lider Pucharu Świata Ryoyu Kobayashi. W dziesiątce znaleźli się również odpowiednio Karl Geiger, Stefan Kraft, Fredrik Villumstad i Johann Andre Forfang.

Rewelacyjni Norwegowie, całkiem nieźli Polacy

Za ekipą Alexandra Stoeckla świetny konkurs. Pięciu Norwegów znalazło się w TOP10, 7 w TOP30. Najniżej z nich w serii finałowej uplasował się... 24. Halvor Egner Granerud. Za naszą drużyną z kolei przyzwoite zawody, choć mogliśmy liczyć na więcej. Blisko podium po pierwszej próbie był bowiem Dawid Kubacki. Polak został jednak puszczony w bardzo niekorzystnych warunkach, blisko wylądował i spadł z 4. na 18. lokatę.

Wyżej zmagania ukończyli jedenasty Kamil Stoch i czternasty Paweł Wąsek. Szczególnie wynik tego drugiego może cieszyć. Paweł był po pierwszej serii 20 i zdołał awansować o sześć pozycji. Dwudzieste drugie miejsce zajął Piotr Żyła.

Jak sytuacja w Raw Air?

W klasyfikacji Raw Air pewne prowadzenie utrzymał Stefan Kraft. Austriak ma 15,1 pkt przewagi nad drugim Ryoyu Kobayashim. Trzeci jest Karl Geiger. Szóste miejsce zajmuje Kamil Stoch. Trzykrotny mistrz olimpijski traci do podium nieco ponad 10 punktów. Na 13. pozycji plasuje się Kubacki, 16. Żyła, a 20. Wąsek.