Raw Air w Oslo: Czas na konkursy indywidualne. Kto najlepszy na Holmenkollen? (lista startowa)

fot. M. Rudzińska

Jeszcze nie zdążyliśmy ochłonąć z emocji po konkursie drużynowym, a już czas na zmagania indywidualne. 50 zawodników będzie walczyć na norweskim obiekcie. 

Holmenkollen dobrze kojarzy się Polakom. Tutaj Adam Małysz wielokrotnie dominował nad rywalami, a Włodzimierz Szaranowicz mianował go niegdyś Królem Holmenkollen. Nie był on jednak jedynym Polakiem, któremu udała się sztuka latania nad norweskim fiordem. W 2013 Piotr Żyła stanął na najwyższym stopniu podium ex aequo z Gregorem Schlierenzauerem.

Od 2017 roku na tym obiekcie rozgrywane są zawody wchodzące w program norweskiego turnieju Raw Air. Przepełniony emocjami i napięciem czas, podczas którego zawodnicy z całego świata walczą o najwyższe noty oraz najdłuższe skoki. Tutaj liczy się każdy skok oraz każdy punkt. Wszystkie bowiem skoki oddane przez zawodników liczą się do klasyfikacji Turnieju. O zasadach rozgrywania zmagań i funkcjonowania całego cyklu pisaliśmy również TUTAJ. 

Co więc czeka nas dziś? Walka do samego końca, to niewątpliwie. Zdecydowanie również pojawi się wiele emocji. Niemcy bowiem przeskoczyli Austriaków w klasyfikacji generalnej Pucharu Narodów. Ci na pewno będą chcieli zrobić wszystko, aby stratę odrobić i utrzymać od rywali bezpieczny dystans. Sześciu podopiecznych Stefana Horngachera zmierzy się z siedmioma reprezentantami Austrii. Widowisko na pewno będzie nie lada chrapką dla fanów skoków narciarskich, a dla samych zawodników okazją do emocjonującej walki.

Ciekawi również jak Biało-Czerwoni poradzą sobie w Oslo. Pięciu z sześciu obecnych w Norwegii Polaków udało się przebrnąć przez sito kwalifikacji. Podopieczni Michała Doleżala pojawią się na starcie w następującej kolejności: z numerem 13 wystartuje Maciej Kot, a z 17. Jakub Wolny. Jako 41. skoczy Piotr Żyła, a Kamil Stoch będzie 46. zawodnikiem zmagającym się z przeciwnikami. Dawid Kubacki pojawi się na belce w plastronie z numerem 48.

Pełna lista startowa znajduje się TUTAJ.

AKTUALIZACJA
Z uwagi na niekorzystne prognozy pogody organizatorzy postanowili przesunąć konkurs mężczyzn na godz.16:30. Odbędzie się tylko jedna seria. O 18:00 rozpocznie się dwuseryjny konkurs pań.

Źródło: informacja własna.