Raw Air w Lillehammer. Takanashi najlepsza w pierwszym konkursie, Rajda w punktach

20:39, 02.03.2022 Julian Cieślak Aktualizacja: 20:59, 02.03.2022

Sara Takanashi wygrała pierwszy konkurs Raw Air. Drugie miejsce zajęła Nika Kriznar, a trzecie - Ursa Bogataj. Kinga Rajda zdobyła punkty Pucharu Świata, plasując się na 27. pozycji.

Inaugurujące zawody Raw Air miały dziś miejsce w Lillehammer. Po pierwszej serii prowadziła Ursa Bogataj, która skoczyła 135 metrów i uzyskała 145,1 punktu. Druga była Sara Takanashi, natomiast trzecia - Nika Kriznar. Kinga Rajda klasyfikowana była na 30. lokacie.

W drugiej rundzie doszło do przetasowań. Awans na pierwsze miejsce zaliczyła Takanashi (130 m, 132 m; 291,5 pkt), odnosząc triumf w pierwszym konkursie tegorocznej edycji Raw Air. Podium uzupełniły kolejno Kriznar (133,5 m, 131,5 m; 285,1 pkt) i Bogataj (135 m, 125 m; 282,3 pkt).

Na następnych miejscach w czołówce uplasowały się odpowiednio Marita Kramer, Silje Opseth, Yuki Ito, siódma pozycja przypadła ex aequo Spelj Rogelj i Fridzie Westman, dziewiąta była Julia Clair, z kolei najlepszą dziesiątkę zamknęła Thea Minyan Bjoerseth.

Kinga Rajda (99,5 m, 115,5 m; 176 pkt) w drugiej serii zdecydowanie się poprawiła, co pozwoliło jej zanotować awans na 27. lokatę. Druga z reprezentantek Polski, Nicole Konderla (88,5 m; 56,8 pkt), zakończyła zmagania na jednym skoku, zajmując 34. miejsce.