RAW Air w Lillehammer: Stoch znów nokautuje rywali w kwalifikacjach, Kubacki drugi

Nic ze swojej formy nie stracił Kamil Stoch. Polak w imponującym stylu wygrał kwalifikacje, w których skoczył osiem metrów dalej o drugiego Dawida Kubackiego. Trzecie miejsce zajął Robert Johansson. Wszyscy Polacy z awansem do konkursu.

Nie ma mocnych na trzykrotnego mistrza olimpijskiego. Kamil Stoch wygrał dzisiejsze kwalifikacje przed jutrzejszym konkursem Pucharu Świata w Lillehammer, zaliczane także do klasyfikacji drugiej edycji RAW Air. Polak skoczył 139,5 metra i znokautował rywali. Drugi był Dawid Kubacki, ale dzisiejszy jubilat skoczył osiem metrów bliżej i stracił do swojego kolegi z drużyny aż 16,9 pkt. Trzeci był Robert Johansson pół metra bliżej od Kubackiego i przegrał z nim o zaledwie jedną dziesiątą punktu. Czwarty był kolejny Norweg Andreas Stjernen, któremu sędziowie zmierzyli 131,5 metra. Czołową piątkę uzupełnił Peter Prevc. Słoweniec uzyskał w swojej próbie 132 metry, ale spośród wspomnianych wyżej zawodników miał najlepsze warunki.

Zaskoczeniem jest brak niemieckich skoczków w czołowej dziesiątce. Najwyżej sklasyfikowany spośród naszych zachodnich sąsiadów był Karl Geiger na jedenastej pozycji. Reprezentanci Polski w komplecie awansowali do konkursu. Trzynaste miejsce zajął Stefan Hula (126,5 m), szesnasty był Piotr Żyła (126,5 m), trzydziesty Jakub Wolny (126 m), natomiast trzydziesty siódmy Maciej Kot (123,5 m). Ten ostatni popełnił błąd podobny do tego z kwalifikacji w Oslo, ale wybrnął z sytuacji. Lądował jednak zrezygnowany, za co sędziowie orzekający odjęli punkty.

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.