RAW Air w Lillehammer. Rywalizacji ciąg dalszy. Kto wygra w środowym prologu? (lista startowa)

Screen: Eurosport

Skoczkowie narciarscy kontynuują starty w ramach RAW Air na olimpijskiej Lysgaardabakken (HS 140). Już w środę odbędzie się prolog  przed czwartkowym konkursem indywidualnym. Kto tym razem zgarnie czek na trzy tysiące franków szwajcarskich?

Screen: Eurosport

Granerud powrócił na ścieżkę zwycięstw. Słaby występ Polaków we wtorek 

Wtorkowy konkurs w Lillehammer padł łupem Halvora Egnera Graneruda. Norweg wygrał z niewielką przewagą 2.3 pkt nad Stefanem Kraftem. Podium uzupełnił Manuel Fettner, który do wspomnianej dwójki stracił bardzo dużo. Podopieczny Alexandra Stoeckla objął również prowadzenie w klasyfikacji generalnej turnieju. Nie był to udany konkurs dla polskich skoczków. Najlepszy z nich – Kamil Stoch był dopiero piętnasty. To najgorszy konkurs tej zimy w wykonaniu Biało- Czerwonych.

Czy podopieczni Thomasa Thurnbichlera odzyskają blask?

Szansa do rewanżu pojawi się już w czwartek, kiedy to zawodnicy przystąpią do kolejnego konkursu w okręgu Innlandet. Zanim jednak to nastąpi, odbędzie się środowy prolog.

Do zmagań przystąpi 60 zawodników. Gospodarze z pewnością liczą na to, że po raz kolejny z dobrej strony pokaże się Halvor Egner Granerud, który powiększy przewagę nad swoimi konkurentami. Stefan Kraft z pewnością będzie chciał pokrzyżować jego plany. Za plecami wspomnianej dwójki toczy się ciekawa rywalizacja o dalsze lokaty. O utrzymanie trzeciej lokaty powalczy Anze Lanisek, który we wtorkowym konkursie finiszował dopiero osiemnasty. Tuż za nim w klasyfikacji turnieju znajduje się Johann Andre Forfang, który w zawodach był szósty. Nie należy lekceważyć również Karla Geigera, Ryoyu Kobayashiego, czy Daniela Tschofeniga.

Lista startowa środowego prologu w Lillehammer

Początek prologu zaplanowano na 19:15. Rywalizację poprzedzi seria próbna (18:15).

źródło: informacja własna