Raw Air w Lillehammer: Kwalifikacje dla Junshiro Kobayashiego

18:53, 11.03.2019 Agnieszka Białek Aktualizacja: 19:15, 11.03.2019

Junshiro Kobayashi wygrał dzisiejsze kwalifikacje do konkursu z cyklu Raw Air, który tym razem zostanie rozegrany jutro w Lillehammer. Drugi był Ryoyu Kobayashi, a trzeci Johann Andre Forfang. Pięcioro reprezentantów Polski zobaczymy w zawodach głównych.

Dzisiejszy bratobójczy pojedynek pomiędzy braćmi Kobayashi,wygrał - Junshiro, który w swojej próbie w kwalifikacjach uzyskał 139,5 metra, co dało mu zwycięstwo w kwalifikacjach. Na drugim miejscu znalazł się Ryoyu Kobayashi. Młodszy z Japończyków oddał skok na odległość 137 metrów skacząc z niższej belki niż jego brat. Najdłuższym skokiem dnia może się pochwalić Johann Andre Forfang, który lądował na 143,5 metrze.

Tuż za czołową trójką zawodników znalazł się Stefan Kraft (131,5 metra). Na piątym miejscu sklasyfikowany został Simon Ammann po skoku na 135 metrów. Andreas Stjernen (136,5 metra) mógł się cieszyć z szóstej lokaty.

Najlepszym z Polaków w dzisiejszych kwalifikacjach był Kamil Stoch. Multimedalista Olimpijski skoczył 131 metrów, co dało mu miejsce ósme. Na 11 pozycji uplasował się Piotr Żyła (126,5 metra). Dawid Kubacki (126,5 metra) i Stefan Hula (131,5 metra) zajęli odpowiednio miejsca 15 i 17. Jakub Wolny w skoku kwalifikacyjnym uzyskał 127 metrów i dzisiejszy dzień zakończył na 24 pozycji. Niestety w jutrzejszym konkursie głównym nie zobaczymy Pawła Wąska. Młody Polski reprezentant poszybował tylko na 111 metr i ostatecznie zmagania w Lillehammer zakończył na 67 miejscu.

Pełne wyniki kwalifikacji

W klasyfikacji generalnej Turnieju Raw Air, nadal prowadzi Robert Johansson przed Ryoyu Kobayashim. Przewaga Norwega nad Japończykiem wynosi 17.3 pkt. Trzecie miejsce niezmiennie piastuje Stefan Kraft z dorobkiem 651.7 pkt. Kamil Stoch, który jest najlepszym z polskich zawodników w klasyfikacji Turnieju jest 10. Do Johanssona brakuje mu aż 83.2 pkt.