Raw Air w Lillehammer: Kamil Stoch wygrywa serię próbną

fot. Agnieszka Białek/Sportsinwinter.pl

(fot. Agnieszka Białek/Sportsinwinter.pl)

Dzień na skoczni w Lillehammer zaczyna się dla Polaków najlepiej, jak tylko mógł. Kamil Stoch wygrał serię próbną przed konkursem indywidualnym rozgrywanym na norweskim obiekcie w ramach cyklu Raw Air. Przypomnijmy, że Polak w zeszłym sezonie wygrał tu przed Dawidem Kubackim. 

Polak w swoim skoku osiągnął 130 metrów, co pozwoliło mu, mając w nocie 81,1 punktu wyprzedzić o 2,3 punktu Japończyka Ryoyu Kobayashiego (131 metrów). Na 3 pozycji uplasował się Robert Johansson (129 metrów), a w najlepszej “5” znalazło się jeszcze dwóch reprezentantów Norwegii – Johann Andre Forfang (127 metrów) i Robin Pedersen (128 metrów).

Poza Stochem wśród biało-czerwonych najlepiej spisał się Jakub Wolny (124 metry), który zajął 15 miejsce. 8 pozycji za nim sklasyfikowano Dawida Kubackiego (116 metrów), 27 był Stefan Hula (122,5 metra), a 30 Piotr Żyła (113,5 metra).

PEŁNE WYNIKI

Pierwsza seria konkursowa na Lygaardsbakken rozpoczęła się o godzinie 17:00. Na dziś zaplanowano jeszcze rywalizację kobiet, a już jutro turniej Raw Air przeniesie się na obiekt Granasen w Trondheim.

Źródło: fis-ski.com/informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.