Raw Air w Lillehammer. Halvor Egner Granerud wygrywa po fenomenalnym skoku w drugiej serii

Screen: Eurosport

Rywalizacja podczas pierwszego z konkursów w Lillehammer od początku zapowiadała się bardzo ciekawie. Różnice w klasyfikacji cyklu Raw Air przed zawodami były naprawdę niewielkie. Niestety po raz kolejny wiatr nie ułatwiał rywalizacji skoczkom. Najlepszy dziś okazał się Halvor Egner Granerud. Drugi był Stefan Kraft. Z trzeciego miejsca może się cieszyć Manuel Fettner, który w drugiej serii awansował, aż o 13 pozycji.

Screen: Eurosport

Kibice, którzy zjawili się pod skocznią w Lillehammer, byli świadkami fenomenalnego konkursu. Wielki pojedynek stoczyli ze sobą Halvor Egner Granerud ze Stefanem Kraftem, który prowadził po pierwszej serii. Jednak po fenomenalnym drugim skoku na 139 m, to Norweg może cieszyć się dziś ze zwycięstwa. Dzięki dzisiejszej wygranej  Halvor Egner Granerud pozostaje na pozycji lidera w cyklu Raw Air.

Udany atak

W ostatnim czasie nasi reprezentanci często atakowali z powodzeniem z dalszych pozycji. Dziś jednak w spektakularną pogoń ruszyli Austriacy. Awans o trzynaście pozycji na trzecie miejsce zaliczył Manuel Fettner. Dla 37-latka to piąte podium w karierze. Bardzo dobrze poradził sobie także Daniel Tschofenig, który przegrał ze swoim starszym kolegą o 0,1 pkt. Młody  Austriak musiał się więc dziś zadowolić czwartą lokatą.

Stoch najlepszy

Niestety konkursu w Lillehammer nie będą dobrze wspominać reprezentanci Polski. Najlepszy z biało czerwonych okazał się Kamil Stoch. Orzeł z Zębu zajął 15 miejsce. Nieco gorzej spisał się Dawid Kubacki, który zdobył 19 lokatę. Do drugiej serii awansowali także Piotr Żyła, Aleksander Zniszczoł oraz Paweł Wąsek. Zajęli oni miejsca w trzeciej dziesiątce. Konkurs w Lillehammer był najgorszym do tej pory pod wodzą Thomasa Thurnbichlera.

Wyniki

Źródło: Informacja własna