Raw Air w Lillehammer: Dziś treningi i kwalifikacje (lista startowa)

Przed nami kolejne zmagania w Raw Air. Już dziś najlepsi skoczkowie świata wezmą udział w seriach treningowych oraz kwalifikacjach w Lillehammer. Faworytem jest Kamil Stoch, który prowadzi zarówno w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata jak i rozgrywanego aktualnie wymagającego cyklu zawodów na norweskiej ziemi. 

Już o godzinie 15:00 odbędą się dwie serie treningowe, podczas których skoczkowie mogą przetestować obiekt. Z kolei na 17:30 przewidziano kwalifikacje zwane na potrzeby turnieju prologami. Warto wspomnieć, iż wyniki uzyskane w nich wliczają się do klasyfikacji Raw Air. Punkt konstrukcyjny ustanowiony został na 123 metrze, a rozmiar skoczni wynosi 140 metrów. Oficjalnym rekordzistą jest Simon Ammann, który 06 grudnia 2009 roku uzyskał 146. m. Nie jest to jednak najdłuższy skok oddany na Lysgardsbakken, ten bowiem należy do Gregora Schlierenzauera. Austriak zanotował 150,5 metra, ale niestety z upadkiem.

Największe nadzieje wiążemy z występem biało-czerwonych. Jako pierwszy z 40. numerem startowym zaprezentuje się Jakub Wolny, a następnie 52. Maciej Kot, 58. Stefan Hula, 59. Piotr Żyła, 63. Dawid Kubacki oraz 72. Kamil Stoch.

Program zawodów:

Poniedziałek, 12.03.2018

15:00 – II serie treningowe

17:30 – kwalifikacje

lista startowa

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.