Raw Air w Lillehammer: Drugi przystanek norweskiego turnieju. Dziś treningi i konkurs (lista startowa)

fot. M. Rudzińska

fot. M. Rudzińska

Pięćdziesięciu zawodników, którzy zakwalifikowali się w piątkowym prologu do konkursu powalczy o punkty w norweskim Lillehammer. 

Niedzielny konkurs indywidualny w Oslo został odwołany. Decyzją FIS przeniesiono go na następny dzień do Lillehammer. Powodem odwołania zmagań na Holmenkollen był zbyt mocny wiatr, a także warunki techniczne, z którymi organizatorzy nie byli w stanie sobie poradzić. Na liście startowej dzisiejszych zmagań znaleźli się więc zawodnicy, którzy w piątkowym prologu oddali najlepsze skoki. Lysgaardsbakken w Lillehammer będzie gościć ekipy przez dwa dni.

Polacy, którzy przebrnęli przez kwalifikacje w Oslo to Maciej Kot, Jakub Wolny, Piotr Żyła,  Kamil Stoch oraz Dawid Kubacki. Będziemy mogli podziwiać ich skoki już od godziny 14:45, na którą to zaplanowano pierwszą z dwóch serii treningowych. Konkurs właściwy natomiast rozpocznie się o 17:15. W jutrzejszych kwalifikacjach swoją szansę na awans do zmagań indywidualnych na norweskim obiekcie dostaną Paweł Wąsek oraz Aleksander Zniszczoł.

Pełna lista startowa znajduje się TUTAJ. 

Źródło: informacja własna.