Raw Air przerwany przez koronawirusa. Kamil Stoch zwycięzcą turnieju, Kraft z Pucharem Świata

14:34, 12.03.2020 Mateusz Król Aktualizacja: 15:04, 12.03.2020

Międzynarodowa Federacja Narciarska obawiała się podjąć decyzję, ale zrobiły to norweskie władze. Zgodnie z zapowiedziami odwołano wszystkie konkursy skoków narciarskich do końca sezonu Pucharu Świata. W efekcie zawodnicy nie będą rywalizowali dzisiaj w Trondheim, ani w weekend w Vikersund. Oznacza to, że Raw Air wygrywa Kamil Stoch, a klasyfikację generalną Pucharu Świata Stefan Kraft.

To już koniec sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich 2019/2020. W listopadzie na pewno nikt nie przewidziałby tego, w jaki sposób wszystko się potoczy. W trakcie środowych kwalifikacji niewiele mówiło się jeszcze o tym, że czwartkowy konkurs w Trondheim stoi pod znakiem zapytania. Wiadomo było natomiast, że odbędzie się on bez kibiców. Podobnie jak finałowe zmagania w Vikersund. Norweski rząd podjął jednak decyzję, aby odwołać wszystkie sportowe imprezy w kraju od godziny 18:00 dziś przez co najmniej 2 tygodnie.

Zawody miały rozpocząć się dzisiaj o godzinie 17:00, dlatego decyzja norweskiego rządu nie zdradzała jeszcze wszystkiego względem konkursu. Walter Hofer poinformował jednak media. - To koniec sezonu 2019/2020 - przyznał ustępujący już dyrektor Pucharu Świata. W efekcie przerwany został także turniej Raw Air. Z racji, ze po wczorajszym prologu liderem cyklu był Kamil Stoch, to właśnie on drugi raz w karierze wygrał te zmagania. Na drugim miejscu trudny tour zakończył Ryoyu Kobayashi, a trzecie miejsce zajął Marius Lindvik.

Po anulowaniu wszystkich konkursów do końca sezonu z drugiej Kryształowej Kuli cieszyć może się Stefan Kraft. Austriak w klasyfikacji generalnej pokonał Karla Geigera i Ryoyu Kobayashiego. Dawid Kubacki skończył sezon na czwartym miejscu, a jego strata do Japończyka wyniosła ledwie 9 punktów. Kamil Stoch sklasyfikowany został na 5 lokacie. Tuż za czołową dziesiątką widnieje nazwisko Piotra Żyły. Puchar Świata w lotach również trafił do Stefana Krafta. Trzecie miejsce z ubiegłego sezonu obronił Żyła.