Raw Air: krytyka Stoeckla, zapowiedź poprawy

Aleksander Stoeckl skrytykował organizację turnieju Raw Air. Trener norweskich skoczków podkreślał, że jego zawodnicy zasługują na większe docenienie we własnym kraju, a także, że sama impreza nie przypomina święta narciarstwa znanego tu z poprzednich lat odbywania się Pucharu Świata. Członkowie norweskiej federacji zapowiedzieli już poprawę promocji, jak i ogólnego mechanizmu działania całych zawodów w nadchodzącym sezonie.

Aleksander Stoeckl niedawno na łamach portalu nettavisen.no odniósł się do wad zeszłorocznej organizacji norweskiego cyklu Raw Air. Według austriackiego szkoleniowca nie była ona rozpromowana w stolicy kraju, gdzie odbywał się jak zwykle prestiżowy i historyczny konkurs na obiekcie położonym na wzgórzu Holmenkollen. Na trybunach nie pojawiło się tak dużo kibiców jak przed kilkoma laty, gdy nie dało się tu wcisnąć szpilki. Większym zainteresowaniem cieszyły się za to zawody biegów, które od lat są chętnie oglądane przez Norwegów. Stoeckl mówił także o możliwościach, jakie tworzy tak piękny obiekt i jego tradycja – stwierdził, że powinno to przyciągać młodych adeptów sportów zimowych. Nic takiego póki co nie miało jednak miejsca. Norwegowie pomimo świetnej formy prezentowanej w poprzednim sezonie, na własnych obiektach słuchali głównie polskich kibiców…

Szef skoków narciarskich w norweskiej federacji, Clas Brede Braathen był pytany o sam turniej przez stronę avisenagder.no. Jak mówił sam poziom widowiska i jego światowa oglądalność oraz popularność miały już osiągnąć status podobny do Turnieju Czterech Skoczni. Jak jednak sam przyznał Niemcy i Austriacy o wiele bardziej korzystają z możliwości promocji tej imprezy, która osiągnęła na tyle dużą rangę, że i bez niej jest rozpoznawalna w świecie sportu. Tego brakuje turniejowi Raw Air, który według Braathena ma wzmocnić te segmenty organizacyjne, a także o wiele lepiej kontynuować legendę Holmenkollbakken. Potwierdził, że cel na kolejną edycję wydarzenia to 100 milionów widzów na całym świecie.

Przy okazji rozmowy z Braathenem, na witrynie avisenagder.no opublikowano także dotychczasowe wyniki oglądalności Raw Air i Lilehammer Triple. W tym pierwszym najlepszą miały zdecydowanie zawody w Vikersund (ponad 20 milionów widzów), za którymi znalazły się te w Trondheim (14 milionów) i Lilehammer (13 milionów). Zaskakująco wysoką popularnością cieszył się także wspomniany cykl pań w Lillehammer. W całości miało go śledzić nawet ponad 8 milionów fanów.

Źródło: nettavisen.no; avisenagder.no

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.