Raw Air Kobiet w Oslo: Iraschko-Stolz wygrywa. Karpiel poza “30”

fot: alchetron.com

fot;alchetron.com

Pierwszy konkurs indywidualny Pań w Raw Air właśnie przed chwilą się zakończył. Wgrała go Austriaczka – Daniela Iraschko-Stolz. Na drugim miejscy uplasowała się Juliane Seyfarth, a podium zamknęła Katharina Althaus. Warunki uległy diametralnej poprawie w porównaniu z wczorajszymi.

Do konkursu udało zakwalifikować się tylko jednej Polce – Kamili Karpiel. 18-letnia zawodniczka AZS Zakopane po słabym skoku na odległość 74,5 metrów, nie przebrnęła do serii finałowej. Przez dłuższy czas na pozycji lidera konkursu utrzymywała się Karolina Indrackova (98 m). Równie dobrym skokiem popisała się Julia Kykkaenen (101 m).

Pierwszą zawodniczką, która przekroczyła punkt K była Chiara Hoelz, która uzyskała odległość 120,5 metrów. Warto zaznaczyć, że był to najdłuższy skok w pierwszej serii. Mimo to na półmetku prowadzi Daniela Iraschko-Stolz (120,5 m), za nią plasuje się Romana Straub (117 m) oraz Sara Takanashi (119,5 m). Zwyciężczyni kwalifikacji – Maren Lundby  zajmuje piąte miejsce, po skoku na odległość 119 metrów. Pierwszą serię konkursową rozgrywano z belek: 25, 24 oraz 23.

Wyniki 1 serii

Druga seria również nie rozpieszczała kibiców w odległości. Wiele zawodniczek miało problem z przekroczeniem setnego metra. Bardzo dobry skok oddała Japonka – Nozomi Maruyama. Po skoku na odległość 114 metrów, długo utrzymywała się w miejscu, które jest przeznaczone dla lidera konkursu. Carina Vogt, Mistrzyni Olimpijska z Sochi skoczyła 112,5 metra, jednak to nie pozwoliło jej znacząco podnieść się w klasyfikacji.

Fantastycznym skok oddała Słowenka – Nika Kriznar. Skok na odległość 117,5 metrów był jednym z najdłuższych w drugiej serii oraz całym konkursie. Im bliżej było czołówki tym mogliśmy oglądać coraz dalsze skoki. Juliane Seyfarth skoczyła 121 metrów, zaś Katharina Althaus 119,5 metrów. Mistrzyni Świata z Seefed – Maren Lundby zatraciła swoje szanse na zwycięstwo w dzisiejszym konkursie po skoku na odległość 109 metrów. Sara Takanashi skoczyła 111,5 metra, a Ramona Straub upadła po skoku na odległość 118 metrów. Ostatecznie musiała zejść z zeskoku przy pomocy ratowników medycznych. Pewne zwycięstwo zaliczyła dzisiaj Daniela Iraschko-Stolz (121 metrów). Tym samym podium dzisiejszego konkursu uzupełniły jeszcze Juliane Seyfarth oraz Katharina Althaus.

Zwyciężczyni dzisiejszego konkursu objęła również prowadzenie w klasyfikacji Raw Air, drugie miejsce zajmuje Maren Lundby (-0,1 pkt), trzecia jest Katharina Althaus (-1,9 pkt). Kamila Karpiel zajmuje 37 miejsce (-228,1 pkt), Kinga Rajda 44 (-278,2 pkt).

Wyniki konkursu

Klasyfikacja Raw Air

 

 

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.